Rockowania – przegląd zespołów rockowych już w sobotę

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na Rockowania 2024 – największy przegląd zespołów rockowych w regionie. Eliminacje powiatowe w Białymstoku odbędą się w najbliższą sobotę 25 maja, o godz. 16.00 w Kubie Gwint, przy ulicy Zwierzynieckiej 10. Zagrają: Bimo, Dorian’s Steaming Shadow, Kobra, Madegg, Psychoanaliza, See You In The Fog, Sunsucker, Włókno.

Do udziału w przeglądzie zaproszone zostały zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Po eliminacjach powiatowych przyjdzie czas na koncerty półfinałowe. Zaplanowano je 14 września w Bielsku Podlaskim i 21 września w Mońkach. Finał odbędzie się  19 października w białostockim Klubie Gwint. Główna nagroda przeglądu to 5000 zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 3000 zł i 2000 zł.

Partnerami Rockowań są:

  • Polskie Radio Białystok, które przyzna nagrodę specjalną – zakwalifikowanie do Finału Plebiscytu „Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2023” i zaprosi wybrany zespół na koncert live do Studia „Rembrandt”.
  • 69 Guitars Pracownia Lutnicza Artur Łupiński, która zapewni pełny serwis gitary dla wybranego gitarzysty.
  • Pat Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla).
  • Hertz Studio, które zapewni nagranie i produkcję jednego utworu (tzw. singla) oraz wirtualną perkusję Hertz Drums z dowolnie wybraną biblioteką dla laureata I, II i III miejsca.

Organizatorzy zapraszają

mat. pras. org. Podlaski Instytut Kultury

Dodaj komentarz