Rockowania 2023. Finał w Spodkach i koncert QUO VADIS

Szykuje się dawka dobrego rocka. W niedzielę 22 października, o godz. 17.00 w Spodkach PIK zagra siedmiu finalistów Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych oraz laureat z 2022 roku grupa Five Stages of Grief. Na zakończenie koncertu, o godzinie 20.00 wystąpi gwiazda – zespół QUO VADIS! Bilety w cenie 40 zł można nabyć online na stronie www.pikpodlaskie.pl.

Kapele które powalczą o nagrody to zespoły wyłonione w eliminacjach powiatowych oraz w zmaganiach półfinałowych:  Polski Związek Gitów na Wolności, Psychoanaliza, Kreha, Rusted Teeth, Osyda, Shangri-la, Dół. 

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie. Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku organizuje go od ośmiu lat. Partnerem Rockowań jest Polskie Radio Białystok.  Do udziału w przeglądzie zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym czy też  inną umową wydawniczą. To dla nich szansa na to, by zaistnieć, znaleźć publiczność.

Gwiazda wieczoru –  QUO VADIS  – to jeden z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny metalowej, uznany i doceniany w kraju i za granicą. W swojej dotychczasowej działalności zespół koncertował na większości liczących się festiwali muzyki rockowej takich jak Metalmania, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rostock, a także w Kopenhadze na „It’s Alive”. Na swoim koncie ma dziesięć płyt: „Quo Vadis”, „Politics”, „Test Draizea”, „Uran”, „Po”, „Król”, „Babel”, „Infernal Chaos”, „Novem”, „Born To Die”. Płyty otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum), docenione zostały także przez wiele zagranicznych portali muzycznych.

Dodaj komentarz