Reprezentacja szkoły o krok od finału wojewódzkiego Pucharu Tymbarku

Wczoraj w Zabłudowie odbył się powiatowy turniej PUCHARU TYMBARKU w kategorii U-12 chłopców. Do rywalizacji stanęło 13 najlepszych drużyn z całego powiatu i był to rekord frekwencji. Drużyna Szkoły Podstawowej w Choroszczy spisała się świetnie.

W drodze do finału, krok po kroku chłopaki ogrywali kolejnych przeciwników. Gra naszej drużyna wyglądała bardzo dobrze – chłopcy byli skuteczni zarówno w obronie jak i w ataku. W pięciu meczach odnieśli 5 zwycięstw, przekonywujących zwycięstw.

W wielkim finale zmierzyli się z drużyną z Gródka. Mecz stał na dobrym poziomie. Każde spotkanie trwało 12 minut i przez 9 minut meczu finałowego wszystko było pod kontrolą, SP w Choroszczy prowadziła 1:0, a jednego czego zabrakło to skuteczności bo było kilka znakomitych okazji żeby podwyższyć wynik i zamknąć mecz. Niestety stare przysłowie mówi że „niewykorzystanie sytuację lubią się mścić”. W 3 minuty wpadają 4 bramki w tym 3 dla przeciwnika. Ostatecznie finał 3:2 wygrała drużyna z Gródka i to ona zagra w finałach wojewódzkich w Łomży.

Taki jest sport: zaskakujący i nieprzewidywalny. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Choroszczy zajęła ” tylko i aż” drugie miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju. Gratulujemy chłopakom znakomitej postawy!

A już 11 maja powiatowe eliminacje, również w Zabłudowiu rozegra żeńska część reprezentacji Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Będą to dziewczynki w kategoriach U-12 i U-12, a będą to dziewczęta z Akademii Piłkarskiej Lambady Choroszczy. Powodzenia! 

Mariusz Dzienis
Nauczyciel Wychowania Fizycznego
SP w Choroszczy

Dodaj komentarz