Relacja z biegu z okazji Wyzwolenia Choroszczy

Dnia 18 lutego 2023 roku ponad 30 osób pobiegło by uczcić niepodległość Choroszczy. Odbył się Bieg z Okazji Wyzwolenia Choroszczy. Wielu biegaczy tęskniło za możliwością rywalizacji na ulicach miasta i gminy Choroszcz.

W Gminie Choroszcz imprezy biegowe przywrócono w 2015 roku. Cyklicznie odbywały się dwa biegi w roku: listopadowy Bieg Niepodległości i majowy Bieg Konstytucji. W ostatnim czasie jednak główny organizator biegów czyli Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wraz z Gminą Choroszcz zaprzestało organizacji tych wydarzeń. Wielka szkoda, ponieważ szczególnie choroszczański Bieg Niepodległości był chętnie odwiedzany przez lokalnych amatorów biegania, ale także tych z zagranicy. W 2016 roku wzięło udział 115 osób, w 2017 roku 109 osób, w 2018 roku rekordowe 121 osób, w 2019 roku 102 osoby, w 2020 roku biegi się nie odbył z powodu epidemii koronawiura, a w 2021 roku udział wzięło 88 osób. Biegacze mogli kolekcjonować wyjątkowe personalizowane medale przygotowane specjalnie na tą okazję.  Oprócz tego odbywały się biegi towarzyszące dla dzieci, którymi było bardzo duże zainteresowanie. Tym bardziej szkoda, że tak lekką ręką zrezygnowano z tych imprez, które miały już „swoją markę”. 

Gdy wydawało się, że biegi już nie powrócą na ulice naszego miasta to w sportowym kalendarzu pojawiło się nowe wydarzenie. Bieg z okazji rocznicy Wyzwolenia Choroszczy, który odbył się w dniu dzisiejszym tj. w przeddzień odzyskania niepodległości przez Choroszcz. Cieszy to, że dorośli fani biegania mogli pobiec ulicami miasta i gminy Choroszcz.  Nie miały okazji zrobić tego dzieci, dla których zabrakło biegów towarzyszących. W latach ubiegłych bardzo chętnie podejmowały one sportową rywalizację na specjalnych dziecięcych trasach. Na starcie biegu stanęło 36 osób i punktualnie o godzinie 12 biegacze po wystrzale z pistoletu przez Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego wyruszyli na trasę, która była im doskonale znana z wcześniejszych Biegów Niepodległości. Wydarzenie prowadzili znani nam wszystkim konferansjerzy, Radni Miejscy: Jacek Dąbrowski oraz Adam Kamieński, trasę zabezpieczali niezawodni strażacy z OSP Choroszcz i OSP Barszczewo wraz z policjantami. Za pomiar czasu odpowiadała firma Ultimasport. Przed startem biegu mogliśmy usłyszeć też refleksję historyczną, którą przedstawił Józef Waczyński – prezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy. 

Gratulujemy wszystkim biegaczom i biegaczkom, którzy tak wietrzny dzień postanowili spędzić na sportowo. Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco: 

Open mężczyźni: 1. Pavel Kulesh, 2. Krystian Kalinowski, 3. Łukasz Szkiłądź
Open kobiety: 1. Marta Zajkowska, 2. Jadwiga Rudnicka, 3. Aleksandra Leśniewska
Mężczyźni Gmina Choroszcz: 1. Dominik Grabowski, 2. Paweł Myśliwiec, 3. Igor Brygnik
Kobiety Gmina Choroszcz: 1. Aleksandra Leśniewska, 2. Małgorzata Hubbell, 3. Aneta Wysocka

KOMPLET WYNIKÓW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Dodaj komentarz