Rajkom trzecią siłą Podlaskiej Ligi Piłkarskiej

Do rozgrywek I ligi Podlaskiej Ligi Piłkarskiej drużyna Rajkomu Choroszcz przystępowała w roli beniaminka, po wywalczeniu awansu z II ligi. Sezon halowy właśnie się zakończył i Rajkom wywalczył 3 miejsce w 15-zespołowej stawce. Jest to znakomity wynik, czego serdecznie gratulujemy! 

Przed ostatnią kolejką, która była rozegrana w miniony weekend piłkarze Rajkomu mieli wszystko w swoich rękach. Do zapewnienia trzeciego miejsca wystarczyła wygrana z Dr Tusz’em. Rajkomowcy jednak nie ograniczyli się do minimum i rozgromili rywali 9-2. Ostateczny bilans sezonu halowego to 29 wywalczonych punktów na co złożyło się 9 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki (bramki 47-25). Rajkom może się pochwalić największą liczbą strzelonych bramek spośród wszystkich drużyn I-ligowych, a tylko jedna ekipa spośród 15 drużyn II ligi zdobyła więcej goli. 

W klasyfikacjach indywidualnych Robert Krysztopik został Królem Strzelców z 13 trafieniami (ex-aequo z dwoma zawodnikami) ale potrzebował na to tylko 9 występów (rywale mieli 12 i 14). 

Skład vs Dr Tusz: Patryk Jackowski, Piotr Jaworowski – Przemysław Backiel (1 br), Artur Chowański, Marcin Krysztopik (1 br), Robert Krysztopik (4 br), Rafał Łazarski, Adam Łodziński (1 br), Krystian Sokół (2 br), Maciej Wasilewski

Tabela TUTAJ

fot. Kamil Timoszuk, Podlaska Liga Piłkarska

Dodaj komentarz