Radni przekażą wóz strażacki Ukrainie

W dniu 21 lutego 2023 odbędzie się XLIII Sesja Rady Miejskiej. Podczas niej Radne i Radni zdecydują o przekazaniu wozu strażackiego Ukrainie. Samochód, który ma być przekazany stronie ukraińskiej to Star 244L z 1981 roku. Przez wiele lat służył w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogówku. Pod koniec ubiegłego roku Gmina Choroszcz ogłaszała przetargi na sprzedaż tego auta, ale nie przyniosły one zamierzonego skutku. Będzie mógł on zostać wykorzystany na Ukrainie.

Aktualnie pojazd jest zamortyzowany i jego wartość księgowa wynosi 0 złotych. Jeżeli Radni zagłosują za przyjęciem Uchwały o przekazaniu (co raczej powinno nastąpić), wóz trafi do partnerskiego miasta Horochow. Będzie mógł tam służyć tamtejszym strażakom.

Nie będzie to pierwsza tego typu pomoc Gminy Choroszcz. Decyzją Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy wiosną 2022 roku przekazano autobus Autosan, którego wcześniej też nie udało się sprzedać. Przed wyruszeniem do Horohowa załadowano go rzeczami ze zbiórki od mieszkańców. Zadaniem przekazanego autobusu był transport żołnierzy.

Fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta i Gminy Choroszcz

Dodaj komentarz