Przebudowa ulicy Kościuszki okiem mieszkańca

Zgłosił się do nas „zaniepokojony mieszkaniec”, który tak relacjonuje trwający remont ulicy Kościuszki w Choroszczy:

„Gmina Choroszcz jesienią 2023 r rozpoczęła przebudowę ul. Kościuszki w Choroszczy. Droga była utwardzona kostką polbrukową i ulica posiadała chodniki więc mogła być jeszcze eksploatowana wiele lat. W Choroszczy i w gminie jest wiele innych gruntowych dróg, które wymagały pilniejszej interwencji. Na decyzję o remoncie ulicy Kościuszki pewnie miał fakt że jest to najkrótsza droga pana burmistrza z domu do urzędu.

Droga została rozkopana i zaczęto jej przebudowę. Prace były prowadzone jesienią i wraz z nastaniem zimy wszystko stanęło. Wykonawca drogi zrobił na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Piłsudskiego skład budowlany gdzie nawiózł duże ilości kruszywa i ziemi służące do budowy drogi. Wcześniej przed nasypaniem zebrał warstwę ziemi co utworzyło dół. Nawieziona ziemia stworzyła nieckę, w której stoi bardzo duża ilość wód opadowych i roztopowych. Woda ta podmywa nasyp drogowy i przepływa na sąsiednią działkę prywatną robiąc na niej zniszczenia.

Pomimo pisemnego wezwania z dnia 8.02.2024r do gminy odnośnie doprowadzenia działki do porządku nic się z tym nie dzieje. Gmina nawet nie odpowiedziała na to pismo oraz nie podjęła absolutnie żadnych działań zmierzających do tak podstawowych zadań jak zabezpieczenie tych wykopów, do których można wpaść i się utopić. Ponadto ani składowisko, ani budowa nie jest oznaczona i zabezpieczona. Na terenie robót znajdują sie poprzewracane znaki drogowe, śmieci po workach na cement itd. W Was ostatnia nadzieja, że po publikacji w końcu gmina zajmie się tym tematem. 

Tekst i zdjęcia: Zaniepokojony mieszkaniec

Dodaj komentarz