Przebłyski – wystawa malarstwa Moniki Maszkowskiej w Wasilkowie

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na wystawę malarstwa autorstwa Moniki Maszkowskiej (Kożuchowskiej) o nazwie „Przebłyski”. Wernisaż odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 roku o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie (ul. Żurawia 13). Wystawa czynna będzie od 19 kwietnia do 7 maja 2024 roku w godzinach pracy ośrodka. Wstęp na wernisaż i wystawę wolny.

Kilka słów od artystki: 

Człowiek i przyroda niezmiennie inspirują mnie do pracy. Są to tematy przewodnie mojej wystawy. Tworząc portrety starałam się uchwycić emocje, czasem te oczywiste, widoczne od razu a czasem i te ukryte w pół uśmiechach lub spojrzeniu. Przedstawiając przyrodę, zastosowałam perspektywę, co moim zdaniem dodatkowo pogłębiło odczucie ogromu przestrzeni, przy której człowiek jest niewielką istotą, a jednocześnie nierozerwalną jej częścią. Podróż trwa.

O artystce:

Monika Maszkowska – malarka i architekt wnętrz. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Politechniki Białostockiej (2004).
Od 2009 roku projektuje wnętrza mieszkalne oraz lokale użytkowe, prowadząc firmę MONODECOR. Od 2011 roku prowadzi pracownię artystyczną ZAFARBOWANI, w której uczy dzieci, młodzież i dorosłych malarstwa, rzeźby i rysunku. Wernisaże prac artystki miały miejsce najpierw w listopadzie 2022 roku w siedzibie firmy Elite Home w Białymstoku, następnie w marcu 2023 roku w białostockim Nie Teatrze, a w październiku 2023 roku w Publicznej Bibliotece w Supraślu. W międzyczasie Monika Maszkowska prezentuje swoje obrazy w Galerii Sztuki Marszand w Białymstoku oraz uczestniczy w aukcjach organizowanych przez Podlaski Dom Aukcyjny. W 2024 roku artystka została zaproszona do uczestniczenia w projekcie Podlaski Ślad Sztuki, który zajmuje się promowaniem artystów i artystek województwa podlaskiego.

Strona Moniki Maszkowskiej

Wydarzenie współorganizowane przez Podlaski Ślad Sztuki – projekt realizowany przez choroszczańską artystkę Ewelinę Ramotowską.

mat. pras. org.

Dodaj komentarz