Premiera spektaklu MIKROKOSMOS

W niedzielę 26 czerwca 2022 roku w Miejsko-Gminym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się premiera spektaklu „Mikrokosmos”. Sztuka jest wynikiem warsztatów teatralnych pikTograMy, który jest realizowany w Choroszczy przez Podlaski Instytut Kultury. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Spektakl Mikrokosmos jest oparty na twórczości Josefa i Karela Uczestnicy warsztatów zrealizują spektakl MIKROKOSMOS, oparty na twórczości Josefa i Karela Čapków, inspirowanego komedią „Z życia owadów”. Reżyserią zają się Karol Smaczny, choreografią Miłosz Pietruski, a scenografią Małgorzata Tarasewicz-Wosil. Na scenie oprócz uczestników warsztatów wystąpi Marcin Tomkiel. W warsztatach bierze udział 24 uczestników z różnych miejscowości Podlasia.

Spektakl Mikrokosmos będzie można zobaczyć też w innych miejscowościach. Ruszy on w mini objazd. Zaprezentowany zostanie w Topilicu (28 czerwca), Knyszynie (29 czerwca) oraz Supraślu (30 czerwca).

Więcej na tema projektu, miejscach spektakli i warsztatach przeczytacie na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury (link).

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Na podstawie mat. Podlaskiego Instytutu Kultury, graf. Podlaski Instytut Kultury (pikpodlaskie.pl)

Dodaj komentarz