Prace Artystek z Choroszczy będzie można nabyć na Podlaskiej Aukcji Sztuki

Dnia 30 września odbędzie się kolejna Podlaska Aukcja Sztuki. Weźmie w niej udział 40. wyselekcjonowanych artystów. Ich prace będzie można nabyć już 30 września 2022 roku podczas 6. Podlaskiej Aukcji Sztuki, w Astoria Business&Leisure, w Białymstoku przy ulicy Sienkiewicza 4.

Wśród obrazów do kupienia znalazły się prace choroszczańskich artystek:

  • Eweliny Ramotowskiej pt. „ENYWHEREwymiary: 60 x 80 cmtechnika: akryl, olej na płótnie powstały w 2022. Cena wywoławcza to 1000 zł.

  • Alicji Szkil pt. RAFA, wymiary: 70 x 100 cm, technika: akryl na płótnie powstała w 2022 roku. Cena wywoławcza to 1000 zł.

Nie są to pierwsze prace artystek, które pojawiły się na Podlaskiej Aukcji Sztuki. Ich obrazy było można nabyć podczas wcześniejszych akcji.

Poza dziełami Eweliny Ramotowskiej i Alicji Szkil na Podlaskich Aukcjach Sztuki pojawiały się jeszcze prace innych artystek związanych z Gminą Choroszcz tj. Darii Ostrowskiej, Joanny Półkośnik oraz Joanny Czajkowskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w aukcji mogą przyjść godzinę wcześniej by przy kawie porozmawiać o sztuce, spotkać się z artystami i miłośnikami podlaskiego malarstwa. Wszystkie prace, które są wystawione na 6. Podlaską Aukcje Sztuki można obejrzeć na stronie wydarzenia (link tutaj).

W dniach 22-29 września 2022 roku w Galerii Marchand odbywa się wystawa przed aukcyjna. Można tam zajść by obejrzeć obrazy na żywo. Galeria czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 12:00-17:00, zaś w soboty od 12:00 do 15:00. Mieści się przy ulicy Kilińskiego 12 w Białymstoku.

Zachęcamy do udziału w aukcji oraz nabywania prac choroszczańskich artystek i artystów. Inwestycja w dzieła sztuki do dobry sposób na lokowanie kapitału. Inwestując w lokalną sztukę dodatkowo wspiera się miejscowych artystów.

Poniżej przedstawiamy sylwetki Autorek:

Ewelina Ramotowska jest rodowitą Podlasianką, mieszka i tworzy w Choroszczy. Z wykształcenia jest pedagogiem, filologiem i arteterapeutką. W 2021 roku ukończyła podyplomowo Malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest współtwórczynią galerii w centrum kultury w swoim rodzinnym mieście oraz współautorką projektu „Ucieczka z szuflady” zrzeszającego aktywnych twórców z gminy. Członkini grupy artystycznej „1/14” absolwentów Wydziału Artystycznego UMCSu, od niedawna związana z białostocką niezależną galerią Marchand. Jest czynną arteterapeutką propagującą, szczególnie wśród młodzieży, sztukę oraz jej terapeutyczne działanie. Swoje obrazy prezentowała w Warszawie, Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku oraz w swoim rodzinnym mieście.

Alicja Szkil pochodzi z Dukli w woj. podkarpackim, a od 1999 roku mieszka i tworzy na Podlasiu. Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym.Dyplom z malarstwa uzyskała w 1997 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie pod kierunkiem prof. Adama Styki. W 2018 roku została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Od kilku lat bierze udział w cyklicznych wystawach zbiorowych grupy artystycznej „Tworzywo 96″ w Lublinie oraz w licznych wystawach zbiorowych w Galerii Sztuki Marchand w Białymstoku. Inspiracje czerpie głównie z natury, która jest źródłem jej nieustannych poszukiwań.”

źródło: Podlaski Dom Aukcyjny (www.domaukcyjny.eu)

fot. Ewelina Ramatowska (na zdjęciu obraz z aukcji), Ewelina Ramotowska Malarstwo

Dodaj komentarz