Poznaj Radnego: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Czarniecki

W celu ułatwiania kontaktu oraz lepszego poznania przez mieszkańców gminy Choroszcz Radnych przygotowaliśmy nowy cykl „Poznaj Radną/ego, czyli 5 pytań do”. Przesłaliśmy je wszystkim Radnym. Minęły już niemal dwa miesiące, w czasie których Radni mieli czas na przesłanie nam odpowiedzi. Kolejną osobą, którą prezentujemy jest Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Radny Senior – Jan Czarniecki.

Jan Czarniecki – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Choroszczy, 73 lata, Radny z Okręgu nr 5 (Powstania Styczniowego 3-23 (nieparzyste), 20B, 26 i 26B, oraz bloki nr 8a, 8b, 14, 16, 18, 20, 20a, 22, 24), wykształcenie wyższe ekonomiczne.  W Radzie Miejskiej zasiada od 2017 gdzie w trakcie trwającej kadencji 2014-2018, na tym miejscu zastąpił Radną Izabelę Jeniec-Kardasz.  W ostatnich wyborach startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Wardziński Rozwój na lata otrzymał 181 głosów, co stanowiło 58% wszystkich oddanych głosów w tym Okręgu. W 2006 roku próbował swoich sił w walce o sprawowanie Urzędu Burmistrza Choroszczy zdobywając 816 głosów co stanowiło 18 % wszystkich głosów. Radny Jan Czarniecki był członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorko-Własnościowej w Choroszczy oraz Rady Parafialnej Parafii w Choroszczy. Aktualnie jest Członkiem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Często zabiera głos w sprawach dotyczących Choroszczy. Jest jednym z radnych, który od lat zabiega o utworzenie izby historycznej dotyczącej miasta i gminy Choroszcz. Jako członek spółdzielni ostatnio złożył wniosek o przekazanie gruntów spółdzielni gminie, na których Burmistrz Choroszczy chce wybudować rondo i ulice. Finalnie Radny Czarniecki Wniosek swój wycofał. Jest chyba najbardziej znanym choroszczańskim Radnym w całej Polsce. Na początku 2018 pisały o nim ogólnopolskie portale (sprawa zniknięcia rzeźby Światowida z Babiej Góry) oraz trafił na serwis demotywatory.pl.  Za rok 2021 otrzymał Dietę Radnego w wysokości 9804,16 zł. Podczas aktualnej kadencji udział w niemal wszystkich Sesjach Rady Miejskiej, niektóre z nich prowadził (pod nieobecność przewodniczącej). Mimo, iż do Rady wszedł jako Kandydat z KWW Robert Wardziński Rozwój na lata, to jako jeden z niewielu Radnych potrafi pytać o sprawy niewygodne dla Burmistrza Choroszczy, a ważne dla mieszkańców.

W celu przybliżenia sylwetki Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej wyborcom z jego okręgu oraz wszystkim mieszkańcom gminy Choroszcz przesłaliśmy do niego dwa maile z pytaniami. Nasze pismo otrzymał też od Przewodniczącej jako materiały do Sesji Rady Miejskiej.

1. Dlaczego zdecydował się być Pan Radnym?
Brak odpowiedzi.
2. Co motywuje Pana do działania na rzecz mieszkańców swojego okręgu?
Brak odpowiedzi.
3. Z jakim największym problemem mierzył się Pan jako Radny podczas swojej kadencji?
Brak odpowiedzi.
4. Co uważa Pan za swój największy sukces w pracy Radnego?
Brak odpowiedzi.
5. Jakie przed Panem stoją jeszcze wyzwania w aktualnej kadencji?
Brak odpowiedzi.

Przypominamy, że Przewodnicząca  lub jej zastępcy przyjmują Obywateli w sprawie skarg i wniosków w poniedziałki w godzinach od 15.30 do 17.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Choroszczy, pokój nr 19 (16-070 Choroszcz, ul. Dominikańska 2).

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Co tydzień będziemy prezentować sylwetki i odpowiedzi Radnych w kolejności Okręgów Wyborczych. Aktualnie o sprawach wspólnych głównie decydują Radni, którzy zostali wybrani by prezentować zdanie i interesy mieszkańców. Niestety część mieszkańców nie jest świadoma i nawet nie wie kto jest reprezentantem ich okręgu, jakim wartościami się kieruje i jakie ma plany.

1 komentarz do “Poznaj Radnego: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Czarniecki”

Dodaj komentarz