Poznaj Radnego: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Dąbrowski

W celu ułatwiania kontaktu oraz lepszego poznania przez mieszkańców gminy Choroszcz Radnych przygotowaliśmy nowy cykl „Poznaj Radną/ego, czyli 5 pytań do”. Przesłaliśmy je wszystkim Radnym. Minęły już niemal dwa miesiące, w czasie których Radni mieli czas na przesłanie nam odpowiedzi. Kolejną osobą, którą prezentujemy jest Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jacek Dąbrowski.

Jacek Dąbrowski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Choroszczy, 50 lat, Radny z Okręgu nr 1 (Al. Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Ksawerego Markowskiego, Legionowa, Mieczysława Sarosieka, Narwiańska, Pałacowa, Rybacka, Spławikowa, Tykocińska, Wędkarska, Wodociągowa, Wojska Polskiego, Żółtkowska.), W swojej codziennej pracy zawodowej jest instruktorem terapii zajęciowej oraz dziennikarzem sportowym. Jego głos można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Białystok, gdzie sprawozdaje i komentuje wydarzenia sportowe. Prywatnie mąż Dyrektorki Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy – Izabeli Dąbrowskiej. W Radzie Miejskiej zasiada od 20 lat. Pierwszy raz dostał się do niej w 2002 roku z Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni na Rzecz Miasta Choroszcz uzyskując 111 głosów, co stanowiło niemal 40 % wszystkich wyborów. W ostatnich wyborach startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Wardziński Rozwój na lata otrzymał 204 głosy, co stanowiło 58% wszystkich oddanych głosów w tym Okręgu. W latach 2014-2018 był Przewodniczącym Komisji Kultury, Oświaty i Sportu. Pod koniec 2021 roku otrzymał funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Choroszczy. Zasiada też w Komisji Finansów, Infrastruktury, Oświaty i Spraw Społecznych. Za rok 2021 otrzymał Dietę Radnego w wysokości 10460,26 zł. Podczas aktualnej kadencji jego nazwisko najczęściej jest wypowiadane przez przewodniczącą Rady Miejskiej, która przy wielu głosowaniach słownie potwierdza jego udział w głosowaniach z powodu awarii sprzętu do głosowania.

Jacek Dąbrowski jest znanym społecznikiem i animatorem sportu. Od ponad 30 lat prowadzi drużynę piłkarską LZS Choroszcz. Koordynuje rozgrywki Ligi Gminnej. Dzięki niemu Choroszcz jest też znana w Polsce poprzez udział w Retro Lidze. Organizuje wiele wydarzeń nie tylko sportowych. Dzięki jego kontaktom ze świata sportu mieszkańcy Choroszczy niejednokrotnie mogli uczestniczyć spotkaniach ze znanymi sportowcami. Od wielu lat organizuje turnieje szachowe „O szablę hetmana”. W 2021 roku otrzymał Nagrodę Burmistrza Choroszczy za swoje osiągnięcia w zakresie sportu.

W celu przybliżenia sylwetki Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej wyborcom z jego okręgu oraz wszystkim mieszkańcom gminy Choroszcz przesłaliśmy do niego dwa maile z pytaniami. Nasze pismo otrzymał też od Przewodniczącej jako materiały do Sesji Rady Miejskiej.

1. Dlaczego zdecydował się być Pan Radnym?
Brak odpowiedzi.
2. Co motywuje Pana do działania na rzecz mieszkańców swojego okręgu?
Brak odpowiedzi.
3. Z jakim największym problemem mierzył się Pan jako Radny podczas swojej kadencji?
Brak odpowiedzi.
4. Co uważa Pan za swój największy sukces w pracy Radnego?
Brak odpowiedzi.
5. Jakie przed Panem stoją jeszcze wyzwania w aktualnej kadencji?
Brak odpowiedzi.

Przypominamy, że Przewodnicząca lub jej zastępcy przyjmują Obywateli w sprawie skarg i wniosków w poniedziałki w godzinach od 15:30 do 17:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Choroszczy, pokój nr 19 (16-070 Choroszcz, ul. Dominikańska 2).
Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Co tydzień będziemy prezentować sylwetki i odpowiedzi Radnych w kolejności Okręgów Wyborczych. Aktualnie o sprawach wspólnych głównie decydują Radni, którzy zostali wybrani by prezentować zdanie i interesy mieszkańców. Niestety część mieszkańców nie jest świadoma i nawet nie wie kto jest reprezentantem ich okręgu, jakim wartościami się kieruje i jakie ma plany.

2 komentarze do “Poznaj Radnego: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Dąbrowski”

Dodaj komentarz