Poznaj Radnego: Marcin Popławski

W celu ułatwiania kontaktu oraz lepszego poznania przez mieszkańców gminy Choroszcz Radnych przygotowaliśmy cykl „Poznaj Radną/ego, czyli 5 pytań do”. Przesłaliśmy je wszystkim Radnym. Minęły już trzy miesiące, w czasie których Radni mieli czas na przesłanie nam odpowiedzi. Kolejną osobą, którą prezentujemy jest Radny Rady Miejskiej Marcin Popławski.

Marcin Popławski, 43 lata, Radny z Okręgu nr 4 (Juliusza Słowackiego, Powstania Styczniowego bloki 4a, 6, 6a, 6b, 6c, 8. ), na co dzień pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy jako opiekun i terapeuta. Od wielu lat zawodowo prowadzi własną działalność, świadczy usługi muzyczne jako wokalista i prezenter muzyczny. Znany szerokiej publiczności jako Junior. Zasiada ponadto w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Choroszczy. W Radzie Miejskiej zasiada od 2021 roku, gdzie zastąpił śp. Grzegorza Gereluka. Dostał się do niej pokonując w wyborach uzupełniających, które odbyły się 13 czerwca 2021 roku jedyną kontrkandydatkę Karolinę Maciejczuk. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Marcin Popławski Nasza Choroszcz i wygrał stosunkiem głosów 58-52. Wcześniej swoich sił w wyborach próbował w 2018 roku. Starował wtedy z Komitetu Wyborczego Wyborców Prawo i Sprawiedliwość w okręgu nr 1. Przegrał wtedy z jedynym kontrkandydatem Jackiem Dąbrowskim (jego przedstawialiśmy tutaj). Radny Marcin Popławski za rok 2021 otrzymał Dietę Radnego w wysokości 4152,38 złotych.

W celu przybliżenia sylwetki Radnego Marcina Popławskiego wyborcom z jego okręgu oraz wszystkim mieszkańcom gminy Choroszcz przesłaliśmy do niego dwa maile z pytaniami, odpowiedzi przedstawiamy poniżej odpowiedzi na zadane pytania:

1. Dlaczego zdecydował się być Pan Radnym?
Jestem związany z Choroszczą od urodzenia. Zdecydowałem się tu mieszkać i tutaj założyć rodzinę. Mam wspaniałą żonę, która mnie wspiera oraz córkę. Chcę im oraz wszystkim mieszkańcom ułatwiać życie. Mój świat to również wszystko co mnie otacza. Kocham to miasto i chcę, żeby się dobrze rozwijało.

2. Co motywuje Pana do działania na rzecz mieszkańców swojego okręgu?
To, że lubię ludzi i mam z nimi dobry kontakt. Każdy z Was może do mnie zadzwonić, czy też „złapać” na ulicy. Myślę, że nie stwarzam barier, a przez to mogę pomagać ludziom.

3. Z jakim największym problemem mierzył się Pan jako Radny podczas swojej kadencji?
Oprócz pracy zawodowej, sprawowaniu mandatu Radnego angażuję się również w życie Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie jestem członkiem Rady Nadzorczej. Staram się aby mieszkańcy spółdzielni byli tak samo traktowani przez władze jak pozostali mieszkańcy Choroszczy – ostatnim tematem, który poruszył wiele osób był temat przebudowy przez gminę ulic będących w obrębie spółdzielni, cieszę się, że udało mi się dotrzeć do wielu osób, którzy nie mieli pojęcia o planowanych inwestycjach. Pozwoli to mieszkańcom podjąć dobrą decyzję, będą mieli możliwość zadecydowania w tej ważnej dla ich życia kwestii.

4. Co uważa Pan za swój największy sukces w pracy Radnego?
Tak naprawdę to dopiero początek mojej pracy, stawiam przede wszystkim na kontakt z mieszkańcami. Myślę, że największym sukcesem jest to, iż spotykając ludzi na ulicy, mogę z czystym sumieniem spojrzeć im w oczy.

5. Jakie przed Panem stoją jeszcze wyzwania w aktualnej kadencji?
Jestem Radnym delikatnie ponad rok, dalej będę działał dla dobra mieszkańców mojego okręgu ale też całej gminy. Staram się zabierać głos w ważnych sprawach, też takich z którymi zwracają się do mnie moi wyborcy. Moim marzeniem jest aby inni Radni słuchali głosu swojego serca i głosu mieszkańców, aby aktywnie brali udział w dyskusjach na Sesjach Rady i podejmowali decyzje zgodnie z swoją wolą.

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Co tydzień będziemy prezentować sylwetki i odpowiedzi Radnych w kolejności Okręgów Wyborczych. Aktualnie o sprawach wspólnych głównie decydują Radni, którzy zostali wybrani by prezentować zdanie i interesy mieszkańców. Niestety część mieszkańców nie jest świadoma i nawet nie wie kto jest reprezentantem ich okręgu, jakim wartościami się kieruje i jakie ma plany.

Dodaj komentarz