Poznaj Radnego… kolejne 5 pytań do… Radny Robert Chańko

Minął już ponad rok, odkąd zaprosiliśmy Radne i Radnych do przedstawienia się mieszkańcom i mieszkankom naszej gminy. Zadaliśmy im 5 prostych pytań, na które mogli odpowiedzieć na łamach naszego portalu. Mimo, iż z 15 Radnych odpowiedziało nam tylko 3 wiemy (ze statystyk odwiedzin), że cykl cieszył się dużym zainteresowaniem, większym niż większość naszych publikacji. W związku z tym znów pytamy Radnych, byście mogli poznać lepiej ich i ich plany. Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

Dzisiaj dziewiąta osoba z cyklu: Robert Chańko

Przedstawiamy Wam odpowiedzi Radnego:

1. Jakby Pan chciał aby wyglądała Gmina Choroszcz w 2030 roku?

Brak odpowiedzi

2. Czym dla Pana jest praca Radnego?

Brak odpowiedzi

3. W jaki sposób mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

Brak odpowiedzi

4. Z czego jest Pan najbardziej dumny w czasie upływającej kadencji?

Brak Odpowiedzi

5. Czy będzie Pan startować w wyborach samorządowych w 2024 roku. A jeśli tak czy nadal do Rady Miejskiej w Choroszczy.

Brak odpowiedzi

Robert Chańko, 51 lat – to Radny z najmniejszym doświadczeniem z całej Rady. Zasiada w niej od końca 2022 roku (zaprzysiężony 21 grudnia). Zastąpił na tym miejscu Jacka Jaroszewicza, któremu wygaszono mandat. Robert Chańko w wyborach w okręgu nr 8 Dzikie, Dzikie-Kolonia, Żółtki oraz Żółtki-Kolonia), które odbyły się 27 listopada 2022 Uzyskał 79% głosów wszystkich głosujących. Pokonał w w wyborach innego mieszkańca Żółtek Rafała Talipskiego, na którego głos oddało 37 mieszkańców. Startował z Komitetu Wyborczego Robert Chańko Zgoda Współpraca Rozwój (nazwa komitetu używana w wyborach przez byłego burmistrza Choroszczy Jerzego Ułanowicza).

Robert Chańko na co dzień pracuje jako specjalista ds. sprzedaży w firmie Akcess. Jest mieszkańcem Żółtek, które należą do okręgu wyborczego z którego startował. Większości mieszkańców Choroszczy jest znany z udziału w scholi, w której jest gitarzystą oraz wokalistą.

Kolejną osobą, która pojawi się w cyklu będzie radna Barbara Walesiuk – publikacja we wtorek 5 grudnia.

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Dodaj komentarz