Poznaj Radnego… kolejne 5 pytań do… Radny Marcin Popławski

Minął już ponad rok, odkąd zaprosiliśmy Radne i Radnych do przedstawienia się mieszkańcom i mieszkankom naszej gminy. Zadaliśmy im 5 prostych pytań, na które mogli odpowiedzieć na łamach naszego portalu. Mimo, iż z 15 Radnych odpowiedziało nam tylko 3 wiemy (ze statystyk odwiedzin), że cykl cieszył się dużym zainteresowaniem, większym niż większość naszych publikacji. W związku z tym znów pytamy Radnych, byście mogli poznać lepiej ich i ich plany. Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

Dzisiaj szósta osoba z cyklu: Marci Popławski

Przedstawiamy Wam odpowiedzi Radnego  Marcina Popławskiego:

1. Jakby Pan chciał aby wyglądała Gmina Choroszcz w 2030 roku?

Brak odpowiedzi

2. Czym dla Pana jest praca Radnego?

Brak odpowiedzi

3. W jaki sposób mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

Brak odpowiedzi

4. Z czego jest Pan najbardziej dumny w czasie upływającej kadencji?

Brak Odpowiedzi

5. Czy będzie Pan startować w wyborach samorządowych w 2024 roku. A jeśli tak czy nadal do Rady Miejskiej w Choroszczy.

Brak odpowiedzi

Marcin Popławski, 44 lata, Radny z Okręgu nr 4 (Juliusza Słowackiego, Powstania Styczniowego bloki 4a, 6, 6a, 6b, 6c, 8. ), na co dzień pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy jako opiekun i terapeuta. Od wielu lat zawodowo prowadzi własną działalność, świadczy usługi muzyczne jako wokalista i prezenter muzyczny. Znany szerokiej publiczności jako Junior. Jest ponadto członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Choroszczy. W Radzie Miejskiej zasiada od 2021 roku, gdzie zastąpił śp. Grzegorza Gereluka. Dostał się do niej pokonując w wyborach uzupełniających, które odbyły się 13 czerwca 2021 roku jedyną kontrkandydatkę Karolinę Maciejczuk. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Marcin Popławski Nasza Choroszcz i wygrał stosunkiem głosów 58-52. Wcześniej swoich sił w wyborach próbował w 2018 roku. Starował wtedy z Komitetu Wyborczego Wyborców Prawo i Sprawiedliwość w okręgu nr 1. Przegrał wtedy z jedynym kontrkandydatem Jackiem Dąbrowskim (jego przedstawialiśmy tutaj). Radny Marcin Popławski za rok 2022 otrzymał Dietę Radnego w wysokości 12000,00 zł. 

Marcin Popławski był jednym z 3 Radnych, którzy odpowiedzieli mieszkańcom gminy Choroszcz w pierwszym cyklu Poznaj Radnego. Odpowiedzi na tamte pytania możecie zobaczyć tutaj. Poza nim odpowiedzi udzielili nam Grzegorz Popko oraz Piotr Waczyński, który tym razem nie skorzystał z naszego zaproszenia.

Kolejną osobą, która pojawi się w cyklu będzie radny Grzegorz Popko – publikacja w piątek 24 listopada.

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Dodaj komentarz