Poznaj Radnego… kolejne 5 pytań do… Radny Ireneusz Jabłoński

Minął już ponad rok, odkąd zaprosiliśmy Radne i Radnych do przedstawienia się mieszkańcom i mieszkankom naszej gminy. Zadaliśmy im 5 prostych pytań, na które mogli odpowiedzieć na łamach naszego portalu. Mimo, iż z 15 Radnych odpowiedziało nam tylko 3 wiemy (ze statystyk odwiedzin), że cykl cieszył się dużym zainteresowaniem, większym niż większość naszych publikacji. W związku z tym znów pytamy Radnych, byście mogli poznać lepiej ich i ich plany. Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

Dzisiaj ósma osoba z cyklu: Ireneusz Jabłoński

Przedstawiamy Wam odpowiedzi Radnego Ireneusza Jabłońskiego:

1. Jakby Pan chciał aby wyglądała Gmina Choroszcz w 2030 roku?

Brak odpowiedzi

2. Czym dla Pana jest praca Radnego?

Brak odpowiedzi

3. W jaki sposób mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

Brak odpowiedzi

4. Z czego jest Pan najbardziej dumny w czasie upływającej kadencji?

Brak Odpowiedzi

5. Czy będzie Pan startować w wyborach samorządowych w 2024 roku. A jeśli tak czy nadal do Rady Miejskiej w Choroszczy.

Brak odpowiedzi

Ireneusz Jabłoński – 56 lat, Radny z Okręgu nr 7 (Złotoria, Babino), na co dzień pracuje we własnym przedsiębiorstwie JAIR-AUTO Blacharstwo i Lakiernictwo. W Radzie Miejskiej zasiada od 2006 roku. Dostał się do niej pokonując jednego kontrkandydata. Startując z list ówczesnego burmistrza Jerzego Ułanowicza Komitety Wyborczego Wyborców – ZGODA, WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ uzyskał 242 głosy co stanowiło 69% głosów. W ostaniach wyborach startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Wardziński Rozwój na lata uzyskał 259 głosów, co stanowiło ponad 72 % wszystkich oddanych głosów w tym Okręgu.

Ireneusz Jabłoński to znany społecznik i patriota. Na co dzień jest również prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotorii. Dzięki jego działaniom straż pożarna ze Złotorii stale się rozwija i unowocześnia. Dzięki działaniom Radego Jabłońskiego wyremontowano pomnik Pomnik ku czci żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku oraz popularyzowana jest wiedza na temat wydarzeń historycznych, które miały miejsce w Złotorii. Radny Jabłoński mimo że zastartował z list aktualnego burmistrza Choroszczy w naszej ocenie działa i zabiera głos zawsze w interesie mieszkańców, nawet jeżeli nie jest on zbieżny z prezentowanym stanowiskiem przez burmistrza i większość radnych, z którego komitetu startował. Radny Ireneusz Jabłoński za rok 2022 otrzymał Dietę Radnego w wysokości 12000 złotych.

Kolejną osobą, która pojawi się w cyklu będzie radny Robert Chańko – publikacja w piątek 1 grudnia.

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Dodaj komentarz