Poznaj Radnego… kolejne 5 pytań do… Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Piotr Waczyński

Minął już ponad rok, odkąd zaprosiliśmy Radne i Radnych do przedstawienia się mieszkańcom i mieszkankom naszej gminy. Zadaliśmy im 5 prostych pytań, na które mogli odpowiedzieć na łamach naszego portalu. Mimo, iż z 15 Radnych odpowiedziało nam tylko 3 wiemy (ze statystyk odwiedzin), że cykl cieszył się dużym zainteresowaniem, większym niż większość naszych publikacji. W związku z tym znów pytamy Radnych, byście mogli poznać lepiej ich i ich plany. Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

Dzisiaj czwarta osoba z cyklu: Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Piotr Waczyński

Przedstawiamy Wam odpowiedzi Przewodniczący Komisji Rewizyjnej:

1. Jakby Pan chciał aby wyglądała Gmina Choroszcz w 2030 roku?

Brak odpowiedzi

2. Czym dla Pana jest praca Radnego?

Brak odpowiedzi

3. W jaki sposób mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

Brak odpowiedzi

4. Z czego jest Pan najbardziej dumny w czasie upływającej kadencji?

Brak Odpowiedzi

5. Czy będzie Pan startować w wyborach samorządowych w 2024 roku. A jeśli tak czy nadal do Rady Miejskiej w Choroszczy.

Brak odpowiedzi

Piotr Waczyński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Choroszczy, 62 lata, Radny z Okręgu nr 2 (ulice Bobrowa, Bociania, Dominikańska, Branickiego, Kolonia Gaj, Kościukowska, Kruszewska, Lisia, Ogrodowa, Piaskowa, Plac Ks. Ostrowskiego, Rynek 11-go Listopada, Sarnia, Paca, Szkolna, Szyszkowizna, Torfowa, Wiatrakowa, Zaczerlańska, Zamkowa Zastawie I, II, III, Zielona, Żwirowa), na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Choroszczy. W Radzie Miejskiej zasiada od 2015 roku – zastąpił w niej zmarłego Piotra Tymińskiego. Dostał się do niej w 2015 toku pokonując trójkę kontrkandydatów. Startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Waczyńskiego, którego pełnomocnikiem wyborczym był Jan Czarniecki (wówczas jeszcze nie Radny) uzyskując 142 głosy, co stanowiło niemal 40 % wszystkich skreśleń. W kolejnych wyborach zrezygnował z samodzielnego startowania i dołączył do Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Wardziński Rozwój na lata. Uzyskał głosy 363. wyborców ze swojego okręgu, co stanowiło ponad 64% wszystkich oddanych głosów w tym Okręgu. W latach 2015-2018 był wiceprzewodniczącym Komisji Finansów, Infrastruktury i Rolnictwa. Za rok 2022 otrzymał Dietę Radnego w wysokości 14400 złotych.

Piotr Waczyński jest znany wielu mieszkańcom i mieszkankom gminny Choroszcz. Starsi pamiętają go z funkcji kościelnego w Choroszczańskiej Parafii. W latach 90. XX wieku był też katechetą w szkołach w Choroszczy i Barszczewie. Jest też byłym członkiem Rady Parafialnej Parafii w Choroszczy. Aktualnie pełni funkcję Wiceprezesa Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała. Jest Członkiem Klubu Żołnierzy Rezerwy oraz instruktorem sportu strzeleckiego – w Choroszczy od powstania strzelnicy prowadzi w niej zajęcia. Jego podopieczni osiągają sukcesy na wielu turniejach. Podczas Sesji Rady Miejskiej jest chyba najczęściej zabierającym głos Radnym. Zdarza się mu czasami pytać o sprawy niewygodne dla Burmistrza Choroszczy, a ważne z punktu widzenia mieszkańców. Jest też aktywny w sieci, gdzie komentuje wiele spraw. Na sesjach często dziękuje burmistrzowi za wykonanie prac lub rozwiązanie zgłoszonych problemów. Jako jedyny Radny, który startował z KWW Robert Wardziński Rozwój na lata komentuje i reaguje na Horozyntowym Fanpage’u, wyłamał się też spośród radnych z tego komitetu i udzielił nam odpowiedzi w poprzednim cyklu.

Piotr Waczyński był jednym z 3 Radnych, którzy odpowiedzieli w pierwszym cyklu Poznaj Radnego. Odpowiedzi na tamte pytania możecie zobaczyć tutaj.

Kolejną osobą, która pojawi się w cyklu będzie radny Adam Kamieński – publikacja w piątek 17 listopada.

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Dodaj komentarz