Poznaj Radnego… kolejne 5 pytań do… Przewodniczący Komisji FIOiSS Adam Kamieński

Minął już ponad rok, odkąd zaprosiliśmy Radne i Radnych do przedstawienia się mieszkańcom i mieszkankom naszej gminy. Zadaliśmy im 5 prostych pytań, na które mogli odpowiedzieć na łamach naszego portalu. Mimo, iż z 15 Radnych odpowiedziało nam tylko 3 wiemy (ze statystyk odwiedzin), że cykl cieszył się dużym zainteresowaniem, większym niż większość naszych publikacji. W związku z tym znów pytamy Radnych, byście mogli poznać lepiej ich i ich plany. Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

Dzisiaj piąta osoba z cyklu: Przewodniczący Komisji Finansów, Infrastruktury, Oświaty i Spraw Społecznych Adam Kamieński.

Przedstawiamy Wam odpowiedzi Adama Kamieńskiego:

1. Jakby Pan chciał aby wyglądała Gmina Choroszcz w 2030 roku?

Brak odpowiedzi

2. Czym dla Pana jest praca Radnego?

Brak odpowiedzi

3. W jaki sposób mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

Brak odpowiedzi

4. Z czego jest Pan najbardziej dumny w czasie upływającej kadencji?

Brak Odpowiedzi

5. Czy będzie Pan startować w wyborach samorządowych w 2024 roku. A jeśli tak czy nadal do Rady Miejskiej w Choroszczy.

Brak odpowiedzi

Adam Kamieński – Przewodniczący Komisji Finansów, Infrastruktury, Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Choroszczy (funkcję otrzymał pod koniec 2021 roku), 50 lat, Radny z Okręgu nr 3 (Choroszcz, ulice: Henryka Sienkiewicza, Plac im. Zygmunta Brodowicza, Słoneczna, Szpitalna, 3-go Maja (do numerów 19 i 8), na co dzień pracuje w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy na stanowisku Instruktora. W Radzie Miejskiej zasiada od 2018 roku. Dostał się do niej pokonując dwójkę kontrkandydatów. Startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Wardziński Rozwój na lata, uzyskując 134 głosy, co stanowiło ponad 52 % wszystkich oddanych głosów w tym Okręgu.

Adam Kamieński jest znany wielu mieszkańcom i mieszkankom gminy Choroszcz. Przez wiele lat był wokalistą choroszczańskiego zespoły Nervovoohoży. Angażuje się w wiele akcji charytatywnych, jest wieloletnim szefem choroszczańskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2019 roku jest Prezesem „Fundacji Zrozumienie” mającej na celu ochronę i promocję zdrowia w gminie Choroszcz. Od 2009 roku jest wiceprezesem Forum Inicjatyw Gminnych (w latach 2009 – 2016 funkcję prezesa pełnił w niej Robert Wardziński). Stowarzyszenie to jest wydawcą serwisu Głos Choroszczy. Radny Adam Kamieński w Głosie Choroszczy aktualnie pełni funkcję redaktora i grafika. Od 2015 do 2018 roku był Redaktorem Naczelnym Gazety w Choroszczy. Prowadzi wiele wydarzeń i uroczystości gminnych jako konferansjer. Czasami też jest DJ-em na różnych wydarzeniach. Jest autorem projektów Budżetu Obywatelskiego, które dotyczyły wyposażenia i remontu Choroszczańskiego Centrum Kultury i Sportu. Jako jedyny z Radnych prowadził oficjalny fanpage na Facebooku pod nazwą „Adam Kamieński – Blog”, który aktualnie nie jest aktywny. Za rok 2022 otrzymał Dietę Radnego w wysokości 14 400 zł. 

Kolejną osobą, która pojawi się w cyklu będzie radny Marcin Popławski – publikacja we wtorek listopada.

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Dodaj komentarz