Poznaj Radną/Radnego – kto reprezentuje nas w powiecie? Kontynuujemy cykl pięć pytań do…

W celu ułatwiania kontaktu oraz lepszego poznania przez mieszkańców gminy Choroszcz Radnych Gminy Choroszcz przygotowaliśmy cykl „Poznaj Radną/ego, czyli 5 pytań do”. Przesłaliśmy je wszystkim Radnym. Sylwetki radnych i odpowiedzi na pytania prezentowaliśmy w artykułach na stronie horyzontychoroszczy.pl. Cykl się najwyraźniej Radnym nie spodobał, bo odpowiedziało nam wtedy w 2022 roku tylko trzech, spośród 14-stu przedstawicieli mieszkańców w Radzie Miejskiej. 

Duży wpływ na codzienne życie mieszkańców mają też władze powiatowe, które decydują o wielu sprawach ważnych na dla mieszkańców gminy Choroszcz. Jesteśmy portalem społecznym, który ma na celu ułatwianie dostępu do informacji mieszkańcom gminy Choroszcz oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Kontynuując nasz cykl po Radnych miejskich przyszedł czas na Radnych i Radne zasiadających w Radzie Powiatu Białostockiego. Gmina Choroszcz znajduje się w Okręgu wyborczym nr 4. W jego skład wchodzi jeszcze Gmina Turośń Kościelna. Okręg nr 4 reprezentuje czwórka radnych. Są to:

Jan Bolesław Perkowski (Prawo i Sprawiedliwość) – Starosta Powiatu Białostockiego, Przewodniczący Zarządu Powiatu, Radny

Bożena Bieryło (Prawo i Sprawiedliwość) – Przewodnicząca Komisji Promocji, Turystyki i Rozwoju Powiatu, Radna

Rafał Łada (Koalicja Obywatelska) – Radny

Paweł Kondracki (Prawo i Sprawiedliwość) – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego, Radny

W celu budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego zaprosiliśmy wszystkich Radnych i Radną do odpowiedzi na 5 pytań, które przybliżą mieszkańcom ich motywacje, plany oraz działania. O pomoc w dotarciu do Radnego Łady, na którego profilu na stronie powiatu nie ma kontaktu zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Otrzymaliśmy odpowiedź, że wiadomość została przekazana.

Oto pytania, które zadaliśmy:

1. Dlaczego zdecydował/a się być Pan/Pani Radnym?

2. Co motywuje Pana/Panią do działania na rzecz mieszkańców swojego okręgu?

3. Z jakim największym problemem mierzył/a się Pan/Pani jako Radny/Radna podczas swojej kadencji?

4. Co uważa Pan/Pani za swój największy sukces w pracy Radnego/Radnej?

5. Jakie przed Panem/Panią stoją jeszcze wyzwania w aktualnej kadencji?

Wierzymy że pozwoli to na lepsze samostanowienie mieszkańców oraz ułatwi współpracę w celu poprawy świadomości i życia obywateli naszej gminy. Gdy spłynął do nas odpowiedzi zaczniemy publikować je na naszym portalu.

Mamy nadzieje że Radni i Radna reprezentujący mieszkańców Gminy Choroszcz w powiecie przyjmą zaproszenie do dialogu z mieszkańcami i swoimi wyborcami, będą chętniejsi do przedstawienia się niż Radni Miejscy, którzy w znaczącej większości nie chcieli komunikować się z wyborcami za pomocą naszego portalu.

 

Dodaj komentarz