Poznaj Radną: Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Marlena Jeżerys

W celu ułatwiania kontaktu oraz lepszego poznania przez mieszkańców gminy Choroszcz Radnych przygotowaliśmy nowy cykl „Poznaj Radną/ego, czyli 5 pytań do”. Przesłaliśmy je wszystkim Radnym. Minęły już niemal dwa miesiące, w czasie których Radni mieli czas na przesłanie nam odpowiedzi. Nasz cykl rozpoczniemy od Przewodniczącej Rady Miejskiej oraz jej zastępców. Następnie co tydzień będziemy prezentować sylwetki i odpowiedzi Radnych w kolejności Okręgów Wyborczych. Aktualnie o sprawach wspólnych głównie decydują Radni, którzy zostali wybrani by prezentować zdanie i interesy mieszkańców. Niestety część mieszkańców nie jest świadoma i nawet nie wie kto jest reprezentantem ich okręgu, jakim wartościami się kieruje i jakie ma plany. Poniżej przedstawiamy sylwetkę oraz odpowiedzi na 5 pytań Przewodniczącej Rady Miejskiej Beaty Marleny Jeżerys.

Beata Marlena Jeżerys – Przewodnicząca Rady Miejskiej, 57 lat, Radna z Okręgu nr 10 (Krupniki, Oliszki, Sienkiewicze). Absolwentka Studiów Ekonomicznych, na co dzień pracuje w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. W Radzie Miejskiej zasiada od 2006 roku. Wówczas startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Ruchu Obywatelskiego Gminy Choroszcz zdobyła 148 głosów co stanowiło ponad 58% wszystkich głosów oddanych w tym okręgu. Była też Sołtyską wsi Krupniki. Od 2014 roku jest Przewodniczącą Rady Miejskiej w Choroszczy. W ostatnich wyborach startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Wardziński Rozwój na lata otrzymała 344 głosy co stanowiło ponad 70% wszystkich głosów. Za rok 2021 otrzymała Dietę Przewodniczącej Rady w wysokości 23673,04 zł. Podczas aktualnej kadencji brała udział w niemal wszystkich Sesjach Rady Miejskiej.

W celu przybliżenia sylwetki Przewodniczącej Rady Miejskiej wyborcom jej okręgu oraz wszystkim mieszkańcom gminy Choroszcz przesłaliśmy do niej dwa maile z pytaniami oraz złożyliśmy je na piśmie w sekretariacie Urzędu Miejskiego.

1. Dlaczego zdecydowała się być Pani Radną?
Brak odpowiedzi.
2. Co motywuje Panią do działania na rzecz mieszkańców swojego okręgu?
Brak odpowiedzi.
3. Z jakim największym problemem mierzyła się Pani jako Radna podczas swojej kadencji?
Brak odpowiedzi.
4. Co uważa Pani za swój największy sukces w pracy Radnej?
Brak odpowiedzi.
5. Jakie przed Panią stoją jeszcze wyzwania w aktualnej kadencji?
Brak odpowiedzi.

 

Przypominamy, że Przewodnicząca lub jej zastępcy przyjmuje Obywateli w sprawie skarg i wniosków w poniedziałki w godzinach od 15.30 do 17.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Choroszczy, pokój nr 19 (16-070 Choroszcz, ul. Dominikańska 2).

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

1 komentarz do “Poznaj Radną: Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Marlena Jeżerys”

Dodaj komentarz