Powroty – wystawa akwareli Teresy Juchnickiej

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na wystawę Teresy Juchnickiej pt.  „Powroty”. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia 2024 roku w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie (Żurawia 13) o godzinie 18:00. Wystawę można będzie oglądać do 9 lutego 2024 roku w godzinach pracy ośrodka. 

Na wystawie zaprezentowane zostaną akwarele przedstawiające pejzaże i naturę. Akwarela to technika malarska, w której używa się farb wodnych, które nakłada się na specjalny papier akwarelowy. Charakteryzuje się delikatnością i przejrzystością, umożliwiając tworzenie subtelnych efektów kolorystycznych.  Technika ta pozwala na tworzenie subtelnych przejść kolorystycznych i nieskrępowaną ekspresję.

Teresa Juchnicka rysunkiem i malarstwem zajmuję się od zawsze nie ograniczając się do jednego medium. Do tworzenia używa zarówno farb olejnych jak i akrylowymi. Niedawno powróciła do akwareli. Maluje głównie naturę i pejzaże. starając się przy tym unikać dosłowności i akademickiego odwzorowywania rzeczywistości. W akwarelach fascynują ją ich nieprzewidywalność i spontaniczność. Techniki jakich używa wymagają od niej pozbawienia się stuprocentowej kontroli nad końcowym efektem obrazu, co stanowi wyzwanie dla jej lubiącej kontrolować wszystko natury.

Teresa Juchnicka artystka z Sielachowskich. Jest absolwentką liceum o profilu artystyczno-plastycznym. Ukończyła też studia na kierunku grafika komputerową. Na co dzień prowadzi studio graficzne, pracuję też jako art director. Swój czas dzieli między Polskę i Austrię która stała się jej drugim domem. 

Dodaj komentarz