Polski Ład – dotacja trafi do Klepacz

W poniedziałek 30 maja 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja dotycząca ogłoszenia wyników drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przedstawiono na niej projekty, które zostaną dofinansowane. Wśród nich jest też inwestycja na terenie Gminy Choroszcz.

Do Województwa Podlaskiego trafi niemal 1,5 miliarda złotych. Z tych środków w województwie podlaskim zrealizowanych zostanie 238 inwestycji. Wśród nich znalazła się inwestycja pn. Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Klepacze Gmina Choroszcz o wartości 8 170 000,00.

To druga dotacja dla Gminy Choroszcz w Programie Polski Ład. Miejmy nadzieję że nie podzieli losu tej pierwszej. Przypominamy że w dniu 15 kwietnia 2022 roku Burmistrz Choroszczy podczas XXXIII Sesji Rady Miejskiej poinformował Radnych, że planowana rozbudowa choroszczańskiej szkoły nie odbędzie się, ponieważ kwota otrzymanych środków z Polskiego Ładu (4 245 750 zł) jest o wiele za niska by zrealizować inwestycję, która jak się okazało miała wynieść 10 milionów złotych.

Dodaj komentarz