Pojemniki na „suchy chleb” na terenie spółdzielni

Na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiły się trzy nowe,  120 litrowe pojemniki – na – wyłącznie suchy chleb. Będą one w kolorze brązowym z oznaczeniem „SUCHY CHLEB”. Ulokowane one będą w następujących miejscach odbioru odpadów: Powstania Styczniowego 6-6A, Powstania Styczniowego 24, Aleja Niepodległości 1B. Zastąpiły one niewielkie drewniane skrzyneczki w celu zbierania suchego chleba. Spółdzielnia ma nadzieję, że w ten sposób uda się pogodzić wymogi sanitarne z realiami życia w tutejszych zasobach mieszkaniowych.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej zwraca się jednocześnie z prośbą o bardziej staranne segregowanie odpadów. W szczególności, bardzo istotne jest to, aby nie wrzucać opakowań szklanych do pojemników na odpady zmieszane. Opakowania szklane wrzucamy wyłącznie do pojemników przeznaczonych do ich segregacji. ( kolor ZIELONY). Prosimy również o dołożenie starań do segregacji tworzyw sztucznych oraz PAPIERU. Tworzywa sztuczne – pojemnik koloru ŻÓŁTEGO, Papier – kolor NIEBIESKI.

Staranniejsze sortowanie odpadów, to lepsze dbanie o nasze środowisko, ale też będzie miało wymiar finansowy – w postaci niższych kosztów ponoszonych przez Gminę. 

Źródło: SML-W w Choroszczy

Dodaj komentarz