Podsumowanie rundy wiosennej u dziewcząt z Lambady Choroszcz

Było podsumowanie rundy wiosennej w wykonaniu chłopców z klubu Narew Choroszcz, teraz czas podsumować wiosnę w wykonaniu Lambada Girls. W rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej dziewczęta grały w kategoriach: żaczki, orliczki i młodziczki. Aktualnie trenerem w Akademii Lambada Girls jest Mariusz Gałczyk, któremu pomaga Szymon Garbowski. 

ŻACZKI /ZDJĘCIA/

Zaczynamy więc od najmłodszych dziewcząt w kategorii „żaczki”. Rywalizowały one w grupie z Fortami Piątnica, Włókniarzem I Białystok, Włókniarzem II Białystok i Ekosportem Białystok.

Od kwietnia do czerwca rozegrały 5 turniejów (dwa w Białymstoku oraz w Choroszczy, Piątnicy i Goniądzu), podczas których stoczyły łącznie 14 pojedynków. Bilans tych meczów to 12 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Lambada Girls strzeliły 43 bramki, a straciły 10 goli. 

W najmłodszych rocznikach klasyfikacja nie jest prowadzona ale wyniki z pewnością dałyby 1 miejsce. Zwycięstwa mimo wszystko są ważne, dziewczęta cieszą się gdy wygrywają i strzelają bramki, a smucą się po każdym straconym golu. BRAWO LAMBADA GIRLS.

ORLICZKI /ZDJĘCIA/

Lambada Girls rozegrały cztery turnieje: w Łomży, Suwałkach, Białymstoku oraz Jasionówce i rywalizowały z drużynami: Ekosport Białystok, MOSiR Łomża, Forty Piątnica, Wigry Suwałki, Włókniarz Białystok i Jastrząb Knyszyn. 

Runda wiosenna w rozgrywkach, które organizował Podlaski ZPN trwała od kwietnia do czerwca i był wspólny terminarz dla rundy jesiennie, dlatego też orliczki nie grały w Choroszczy: gościliśmy pozostałe drużyny jesienią. 

W rundzie wiosennej, w czterech turniejach Lambada Girls zagrały łącznie 24 mecze i oczywiście pojawiły się na każdym turnieju. Spośród 24 meczów wygrały 12, osiem zakończyło się remisem, a tylko we dwóch schodziły z boiska pokonane. Bilans bramkowy to 30-6. W „orliczkach”, podobnie jak w „żaczkach” nie ma tabeli. Innych wyników nie zapisywaliśmy ale podobno najlepsze były Forty Piątnica – nasze Lambada Girls powinny być na podium. Super wyniki! BRAWO DZIEWCZĘTA! 

MŁODZICZKI /ZDJĘCIA/

Dzisiaj ostatnie podsumowanie rundy wiosennej. Najstarsza w naszej akademii drużyna w kategorii „młodziczki” swoje 5 meczów rozegrała na przestrzeni kwietnia i maja, skończyły rudę najszybciej z wszystkich roczników ale za to potem były wypoczęte na Tymbark! 

Tutaj czujemy delikatny niedosyt. W młodziczkach wiedzieliśmy, że maksymalnie możemy powalczyć o trzecie miejsce gdyż Ekosport i Włókniarz będą poza naszym zasięgiem. Z pozostałymi drużynami mieliśmy zamiar powalczyć o 3 miejsce i tak też było. Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce mając tyle samo punktów co trzecia Rudnia Zabłudów i piąte Forty Piątnica. Tutaj zabrakło nam szczęścia w przegranym meczu z Rudnią Zabłudów. Gdybyśmy wygrali to spotkanie to nasz cel zostałby zrealizowany.

Komplet wyników: Jastrząb Knyszyn (w) 4-0, Forty Piątnica (d) 2-0 , Ekosport Białystok (w) 0-3, Rudnia Zabłudów (d) 0-2, Włókniarz Białystok (w) 0-7, Bilans 2-0-3, bramki: 6-12

W przyszłym sezonie miejmy nadzieję będzie troszkę lepiej gdyż w obecnej kampanii w młodziczkach graliśmy w dużej większości młodszymi orliczkami i była to dla nich dobra lekcja na przyszłość. Teraz wakacyjna przerwa i trenujemy dalej! 

PUCHAR TYMBARKU

Dziewczęta z Akademii Lambada Girls wzięły również udział w Turnieju z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku: reprezentowały Szkołę Podstawową w Choroszczy w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12. Tą historię zapewne doskonale znacie: zostały potrójnymi mistrzyniami powiatu białostockiego, następnie potrójnymi mistrzyniami województwa podlaskiego, a dwie najstarsze drużyny awansowały na finały ogólnopolskie w Warszawie gdzie zdobyły 4 miejsce (U-10) i 6 miejsce (U-12). Jest to wielki sukces dziecięcej piłki nożnej! 

PODZIĘKOWANIA

Działalność akademii Lambada Girls jest dofinansowana z dotacji udzielonej przez Gminę Choroszcz. Dziękujemy również tegorocznym sponsorom: firmom: MILADESIGN, Blenda Studio, Soccer i Kriss Catering. Zapraszamy w tym miejscu także kolejne firmy do wsparcia naszych utalentowanych dziewcząt. Wielkie podziękowania kierujemy również do Szkoły Podstawowej w Choroszczy za umożliwienie dziewczętom udziału w Tymbarkowej przygodzie.  

NOWY SEZON 2023-2024

W nowym sezonie Stowarzyszenie Lambada Choroszcz do rozgrywek Podlaskiego ZPN zgłosiło cztery drużyny dziewczęce: żaczki, orliczki, młodziczki i trampkarki. W rozgrywkach Pucharu Polski weźmie również udział męska drużyna seniorów. 

Zapraszamy w tym miejscu nowe dziewczęta urodzone w latach 2015-2016-2017 do dołączenia do naszej akademii. Więcej szczegółów w wakacje!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Wojciech Jastrzębski
Prezes Stowarzyszenia Lambada Choroszcz

Dodaj komentarz