Podsumowanie rundy jesiennej u dziewcząt z Lambady Choroszcz

Aktualnie za oknem już biało, najwyższa pora na podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu choroszczańskiej młodzieży. Zaczynamy od dziewcząt z Akademii Piłkarskiej LAMBADA GIRLS, która jest prowadzona przez Stowarzyszenie Lambada Choroszcz, jutro podsumujemy chłopców z Narwi Choroszcz. W rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej dziewczęta grały w kategoriach: żaczki, orliczki i młodziczki. Aktualnie trenerem w Akademii Lambada Girls jest Mariusz Gałczyk, któremu pomagają Szymon Garbowski oraz starsze dziewczęta Kamila Okruszko i Sandra Siemieniuk. 

ŻACZKI

Zaczynamy więc od najmłodszych dziewcząt w kategorii „żaczki”. Rywalizowały one w grupie z Fortami Piątnica, Włókniarzem Białystok i Ekosportem Białystok. Niektóre drużyny nie stawiały się na turnieje ale choroszczańskie Lambada Girls nie miały tego problemu. Wystąpiły we wszystkich, w każdym z nich dodatkowo wystawiając drugą drużynę – taka jest w nich chęć do grania! 

W najmłodszych rocznikach klasyfikacja nie jest prowadzona ale wyniki z pewnością dałyby miejsce na podium. Zwycięstwa mimo wszystko są ważne, dziewczęta cieszą się gdy wygrywają i strzelają bramki, a smucą się po każdym straconym golu. To w tych rocznikach zaczyna się pasja do sportu. BRAWO LAMBADA GIRLS!

ORLICZKI

Lambada Girls rozegrały trzy turnieje: w Piątnicy, Choroszczy oraz w Białymstoku i rywalizowały z drużynami: Ekosport Białystok, MOSiR Łomża, Forty Piątnica, Hetman Tykocin, Włókniarz Białystok i Jastrząb Knyszyn. 

Runda jesienna w rozgrywkach, które organizował Podlaski ZPN trwała od września to października. W trzech turniejach Lambada Girls zagrały łącznie 11 meczów i oczywiście pojawiły się na każdym turnieju. Spośród 15 meczów wygrały 10, trzy zakończyły się remisem, a tylko we dwóch schodziły z boiska pokonane. Bilans bramkowy to 52-8. W „orliczkach”, podobnie jak w „żaczkach” nie ma tabeli. Innych wyników nie zapisywaliśmy ale wyniki były super, ilość bramek również – więc 1 miejsce pewnie by było. BRAWO DZIEWCZĘTA! 

MŁODZICZKI

Jak wcześniej byliśmy przyzwyczajeni do dominacji w swoich kategoriach wiekowych dziewcząt grających w „żaczkach” i „orliczkach” tak w minionej rundzie jesiennej wielki sukces odniosły „młodziczki”.

W rozgrywkach „młodziczek” zawsze było troszkę trudniej gdyż Lambada Girls pierwsze piłkarskie kroki stawiały nieco później niż dziewczęta z innych drużyn. Teraz ciężka praca zaczęła w końcu procentować. Lambadowe młodziczki zdecydowanie wygrały swoją ligę.

Pierwsze miejsce i wszystkie wygrane mecze oraz bilans bramkowy 23-3 to nie jest przypadek. To jest efekt wieloletniej ciężkiej pracy, systematyczności i chęci dziewczyn, trenerów czy rodziców, którzy bardzo wspierają swoje dzieci w ich sportowym rozwoju. Wielka w tym zasługa trenera Mariusza Gałczyka, który wkłada wiele serca i pracy w przygotowanie dziewcząt – oby więcej takich pozytywnych ludzie w piłkarskim środowisku. Tegoroczne sukcesy (te wiosną i te jesienią) sprawiły, że niektórzy chcą już nam go „podebrać” ale nie ma takiego tematu – Mariusz dalej będzie działał dla naszej lokalnej społeczności. 

Komplet wyników: 2-0 z Fortami Piątnica (d), 5-1 z Ekosportem Białystok (w), 4-1 z MOSiR Łomża (d), 8-1 z Rudnią Zabłudów (w) i 4-0 z Włókniarzem Białystok (d).

Lambada Choroszcz wraz z drugim Ekosportem Białystok przechodzi do kolejnego ogólnopolskiego etapu gdzie na wiosnę zmierzy się z najprawdopodobniej drużynami z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

PODZIĘKOWANIA

Działalność akademii Lambada Girls jest dofinansowana z dotacji udzielonej przez Gminę Choroszcz. Dziękujemy również tegorocznym sponsorom: firmom: MILADESIGN, Salony Optyczne PANI HILARY, Bank Spółdzielczy w Białymstoku, Blenda Studio, Soccer i Kriss Catering. Zapraszamy w tym miejscu także kolejne firmy do wsparcia naszych utalentowanych dziewcząt.  Dziękujemy również Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Szkole Podstawowej w Choroszczy za nieodpłatne udostępnienie obiektów sportowych na treningi i rozgrywki. 

 

Ze sportowym pozdrowieniem,
Wojciech Jastrzębski
Prezes Stowarzyszenia Lambada Choroszcz

Dodaj komentarz