Podsumowanie kwartału z Horyzontami

Minęły 3 miesiące odkąd działają Horyzonty Choroszczy. Dziękujemy Wam bardzo, że jesteście z nami. Liczby nie kłamią, pokazują że to co robimy jest bardzo potrzebne! Od początku działalności „Ho Cho” do końca czerwca opublikowaliśmy 272 artykuły – pojawiały się one na naszej stronie codziennie, oprócz jednego dnia kiedy zrobiliśmy sobie „wolne” – było to 17 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną. 

Przez ten kwartał licznik odwiedzin na naszej stronie www stanął na liczbie 8144, a liczba „kliknięć w artykuły” to 60 198 – oznacza to, że średnio podczas jednej wizyty dana osoba zajrzała do prawie 8 artykułów. Nasz profil na FB lubi 1198 osób (1280 obserwujących) – zasięg naszego konta na FB w pierwszym kwartale to 31 045. Skoro mowa o Facebook’u to przyjrzyjmy się statystykom z tego portalu – bo właśnie na kontakcie z Wami najbardziej nam zależy, tutaj możecie dać wyraz temu o czym piszemy. Bardzo cieszymy się z każdego „polubienia”, komentarza czy udostępnienia. 

Zasięg posta. Zależy nam aby nasze treści docierały do jak największej liczby mieszkańców, dużo w tej kwestii zależy od Was. Na zasięg mają wpływ Wasze polubienia, komentarze i udostępnienia. Na podium znalazła się zapowiedź koncertu scholi Adonai, przed naszym symbolicznym pożegnaniem się z naszym poprzednim miejscem pracy („Nowy Gok”) oraz odjeździe gminnego autokaru na Ukrainę. 

1. Bogu Dźwięki w Choroszczy – 2497 osób 
2. Nowy „GOK” – 2228 osób
3. Autokar z Choroszczy dotarł na Ukrainę – 2041 osób
4. Podziękowanie za 1000 polubień – 1982 osoby
5. Fotorelacja z Horyzontowego sprzątania okolic Pańk – 1915 osób
6. Pomagamy Laurze – 1756 osób

Liczba reakcji. Są to liczby reakcji na naszym linku – na naszej stronie oraz na udostępnieniach. Na podium znajduje się film z podziękowaniem za 1000 polubień strony, artykuł o pomocy dla małej wojowniczki Laury oraz o sukcesie drużyny YellowCity. 

1. Podziękowanie za 1000 polubień – 92 reakcje 
2. Pomagamy Laurze – 79 reakcji
3. Żółtki najlepsze w Turnieju Otwarcia Sezonu – 77 reakcji
4. Bogu Dźwięki w Choroszczy – 76 reakcji 
5. Fotorelacja z Horyzontowego sadzenia drzewek – 73 reakcje
6. Praca Moniki promuje podlaską kulturę ludową – 58 reakcji

Liczba komentarzy. Chcemy aby Horyzonty były miejscem do Waszej dyskusji. Nie ma u nas cenzury, swoje zdanie możecie wyrazić zarówno na FB, jak i anonimowo na stronie www (Tak! Tutaj komentarze nie są zablokowane). Na podium znalazł się temat rozbudowy Szkoły Podstawowej w Choroszczy, dojazd autokaru na Ukrainę oraz artykuł „Nowy GOK”. 

1. Zamiast rozbudowy uruchomienie starej szkoły – 44 komentarze
2. Autokar z Choroszczy dotarł na Ukrainę – 23 komentarze
3. Nowy „GOK” – 19 komentarzy
4. Choroszczańskie fontanny włączone – 17 komentarzy
5. Projekt, który miał być zakręcony na zielono – 12 komentarzy
6. pikTOgraMY – zapowiedź – 8 komentarzy

Kliknięcia w link. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze chcecie coś lajkować, komentować czy udostępniać. Dlatego liczba wejść w artykuł wydaje się być miarodajną w kwestii Waszego zainteresowania danym tematem. Na podium znajdują się 3 artykuły, które zostały też już wcześniej wspomniane w innych kategoriach.

1. Nowy „GOK” – 1395 wejść w artykuł
2. Zamiast rozbudowy uruchomienie starej szkoły – 570 wejść w artykuł
3. Autokar z Choroszczy dotarł na Ukrainę – 524 wejścia w artykuł
4. Czy ulica Słowackiego zostanie przebudowana? – 467 wejść w artykuł
5. Są miejsca dla przedszkolaków w Choroszczy – 453 wejścia w artykuł
6. Burmistrz Choroszczy w szkole liderów politycznych – 440 wejść w artykuł

Chcemy by był to portal, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego. Portal oparty o dziennikarstwo społeczne mieszkańców. Portal, w którym będą poruszane sprawy ważne dla wszystkich mieszkańców. Portal, który będzie budował świadomość obywatelską i pozwalał mieszkańcom na jak najlepszy dostęp do informacji dotyczących ich domu, jakim jest gmina Choroszcz. Mamy nadzieję, że tak właśnie nas odbieracie – pamiętajcie robimy to dla Was! 

Każdy może tworzyć to medium. Horyzonty Choroszczy to portal mieszkańców i miłośników Choroszczy! Zapraszamy do współpracy – naszym marzeniem jest abyście brali czynny udział w jego tworzeniu. 

Dodaj komentarz