Podsumowanie jesieni w Lambada Girls

Stowarzyszenie Lambada Choroszcz od 2019 roku prowadzi Akademię Piłkarską dla dziewcząt „Lambada Girls” W rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej, w rundzie jesiennej 2022/2023 Lambadę Choroszcz reprezentowały trzy drużyny w kategoriach od najmłodszych: żaczki, orliczki i młodziczki. 

Najmłodsze w klubie „żaczki” (roczniki 2014-2016) rozegrały 5 turniejów. Rywalizowały z takimi drużynami jak: Forty Piątnica, Włókniarz Białystok, Włókniarz II Białystok oraz Ekosport Białystok. Od jakiegoś czasu w najmłodszych rocznikach PZPN nie prowadzi klasyfikacji oraz nie prezentuje tabeli. Żaczki Lambady Choroszcz były jednak bezkonkurencyjne wśród rówieśniczek. Podczas 5 turniejów rozegrały 15 meczów, z których 14 wygrały, a jeden zakończył się remisem. Stosunek bramek wynosił 67-13. Jedno jest pewne: Choroszcz będzie miała z nich wielką pociechę w przyszłości. 

Średnie wiekiem w Lambadowej Akademii „orliczki” (roczniki 2012-2014) rywalizowały z drużynami: Ekosport Białystok, Jastrząb Knyszyn, MOSiR Łomża, Wigry Suwałki oraz Włókniarz Białystok. Rozegrały 5 turniejów, w których na 15 meczów wygrały 9, zremisowały 4 i 1 przegrały. Stosunek bramek wynosił 25-1. Podobnie jak w „żaczkach” tabela nie jest prezentowana ale patrząc na wyniki z pewnością by zajęły miejsce na podium. 

Najstarsze w klubie „młodziczki” (roczniki 2010-2013) grają już systemem ligowym na dużym boisku. W grupie za rywalki mają drużyny: Ekosport Białystok, Włókniarz Białystok, Forty Piątnica, Rudnia Zabłudów, MKS Mielnik i Jastrząb Knyszyn. W rundzie jesiennej rozegrały 5 meczów, których bilans to: 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki (stosunek bramek 9-11). Daje to Lambada Girls aktualnie 3 miejsce w tabeli. Tutaj dziewczęta mają troszkę trudniejsza zadanie gdyż swoją przygodę z piłką zaczynały nieco później niż rywalki z liderującego Ekosportu Białystok (komplet zwycięstw) czy Włókniarza Białystok (2 miejsce, porażka tylko z Ekosportem). Ciekawostką jest fakt, że w całej rundzie Ekosport stracił tylko jedną bramkę, a była to bramka strzelona przez Lambadę.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym nasze działania są możliwe. Gminie Choroszcz, która dzięki przyznawanej dotacji od samego powstania Akademii wspiera nas finansowo, M-GCKiS w Choroszczy oraz Szkole Podstawowej w Choroszczy za bezpłatne udostępnienia obiektów sportowych na treningi i rozgrywki. Wszystkim naszym darczyńcom: przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym, a także trenerom oraz rodzicom naszych utalentowanych dziewcząt. 

W tym miejscu proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe naszego stowarzyszenia. Tak ekstremalny rok, pełen sukcesów (m.in. występ na Ogólnopolskich finałach Pucharu Tymbarku) poniósł za sobą znaczne koszty finansowe, do kontynuacji naszych działań niezbędne jest dalsze wsparcie. Od początku istnienia naszej akademii chcemy aby zajęcia treningowe dla dzieci były bezpłatnie i oczywiście chcemy to podtrzymać.

Możecie to zrobić dokonując darowizny na nasze konto bankowe (szczegóły na stronie internetowej www.lambada-choroszcz.futbolowo.pl oraz na naszym FB), a także poprzez przekazanie 1% podatku: w zeznaniu podatkowym trzeba wpisać KRS 0000270261 oraz dopisać cel szczegółowy: „Lambada Choroszcz 3342”. Z góry dziękujemy! 

Ze sportowym pozdrowieniem,
Wojciech Jastrzębski
Prezes
Stowarzyszenie Lambada Choroszcz

WIĘCEJ ZDJĘĆ „Z ŻYCIA” AKADEMII LAMBADA GIRLS NA FB

Zdjęcie główne z turnieju EKSTRA TALENT zorganizowanego przez Ekstraklasę S.A. we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Lambada Choroszcz zajęła 3 miejsce.

Dodaj komentarz