Plebiscyt Osobowość Roku 2022 ruszył. Wśród nominowanych aż 6 osób związanych z Choroszczą

OSOBOWOŚĆ ROKU to wielki plebiscyt, który prowadzony jest przez redakcje regionalne z grupy Polska Press. W naszym województwie podlaskim akcję prowadzą Gazeta Współczesna i Kurier Poranny oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl. Zakłada on eliminacje powiatowe, z których zwycięzcy wezmą udział w plebiscycie na szczeblu wojewódzkim. Osobowość Roku jest wybierana w 5 kategoriach:

Kultura

Działalność społeczna i charytatywna

Biznes

Polityka, samorządność i społeczność lokalna

Nauka

Głosować można na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wysłanie SMS-a z numerem osoby nominowanej (koszt 3,69zł) lub za pomocą kliknięć, na które należy wykupić abonament na kredyty (jeden kredyt= jeden głos). Kredyty kupuje się w pakietach, 5, 10, 30 oraz 50 sztuk.

Nominacje dla osób z gminy Choroszcz

Osoby z Choroszczy zostały nominowane w trzech kategoriach: kultura (1 osoba), Działalność Społeczna i charytatywna (2 osoby), Polityka, samorządność i społeczność lokalna (3 osoby). Poniżej przedstawiamy osoby nominowane.

Wojciech Cymbalisty (Kultura), Dyrektor Portu Kultury Tykocin (w 2022 roku)

Nominacja za:

dobroć, inteligencję, empatię, sposób spostrzegania starszych. Ciepły i serdeczny człowiek. Perfekcyjny organizator.”

Barbara Zalewska (Działalność społeczna i charytatywna), kupiec w firmie Merkury SA,

Nominacja za:

całokształt twórczości.”

Izabela Szklarzewska-Sakowicz (Działalność społeczna i charytatywna)

Nominacja za:

organizowanie przeróżnych akcji charytatywnych czy to jeśli chodzi o pomoc dzieciom chorym jak i sąsiadom z Ukrainy. Wspaniała osoba.”

Izabela Dąbrowska (Polityka, samorządność i społeczność lokalna) Dyrektorka Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Nominacja za:

służenie radą i pomocą organizacjom zrzeszającym seniorów oraz osoby z niepełnosprawnością. Poświęcanie im swojego wolnego czasu. Bezinteresownie i skuteczne przyczynianie się do uaktywniania seniorów. Serdeczność, cierpliwość, wrażliwość. Jej wizja kultury małego miasteczka pozytywnie wpływa na rozkwit Choroszczy.”

Jan Perkowski (Polityka, samorządność i społeczność lokalna), Starosta białostocki

Nominacja za:

zreformowanie funkcjonowania starostwa i jednostek podległych, rekordowe wydatki inwestycyjne. Kieruje się mottem z sercem do ludzi. Zreformował funkcjonowanie starostwa i 20 jednostek podległych tak, aby jakość usług świadczonych mieszkańcom była wyższa. Powiat osiągnął rekordowe wydatki inwestycyjne sięgające 260 mln zł w czasie 4 ostatnich lat. Z tej kwoty aż190 mln zł pozyskano z zewnątrz: 160 mln zł to fundusze krajowe, a ponad 30 mln zł to środki unijne. Wybudowane zostało ponad 100 km dróg. Szpital w Łapach zyskał drugie życie – dziś nie jest to placówka zagrożona upadkiem, ale bardzo dobry, nowoczesny ośrodek medyczny stale podnoszący jakość usług i wzbogacający ofertę. Obecnie trwa rozbudowa starostwa powiatowego przy ul. Borsuczej w Białymstoku, została też zakupiona działka na parkingi i siedzibę Powiatowego Urzędu Pracy. Szkoły zarządzane przez powiat zakupiły liczne nowe wyposażenie, w tym do pracowni zawodowych. Każda z nich korzysta z programu międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus+.”

Robert Wardziński (Polityka, samorządność i społeczność lokalna), Burmistrz Choroszczy

Nominacja za:

kontynuowanie kilkuletniej tradycji rozdawania przez gminę drewna, najbardziej potrzebującym mieszkańcom.”

Jerzy Tomzik (Kultura)

Nominacja za:

25 lat prowadzenia Podlaskich Warsztatów Piosenkarskich i wypuszczanie w świat kolejnych pokoleń wokalistów.

____

Pan Jerzy całe życie oddał muzyce. To ona napędza go do działania i dodaje sił. 30 lat temu założył Białostockie Studio Piosenki, które działa do dzisiaj i zrzesza podlaską młodzież. Dawni członkowie BSP stanowią nieodłączny element krajowej sceny muzycznej. Współpracował m.in. z Łucją Prus, Hanką Bielicką i Waldemarem Grzechem. Od 25 lat prowadzi „Podlaskie Warsztaty Piosenkarskie”. Praca z młodzieżą dodaje Mu energii. Na opisanie całej twórczości Pana Jerzego nie starczyłoby miejsca w najgrubszej książce. Jest to światowej klasy muzyk. Człowiek, którego nie idzie zatrzymać w drodze do celu. Jednak pomimo nieustępliwości, bije od Niego ciepło. Pan Jerzy jest ogromną skarbnicą wiedzy w wielu dziedzinach. To jedyna, najprawdziwsza w tym co robi, OSOBOWOŚĆ ROKU.

PS. nie tylko TEGO roku.

Wszystkie osoby nominowane oraz numery poszczególnych kandydatów i kandydatek można znaleźć na stronie plebiscytu (tutaj).

Nie wszyscy startują

Choć nominacja jest niebywałym wyróżnieniem i docenieniem codziennej działalności, to w całej Polsce wiele osób nominowanych rezygnuje z uczestnictwa w tym plebiscycie. Większość z nich jako jedną z głównych przyczyn podają że celem plebiscytu nie jest uczciwy wybór Osobowości, a zysk z płatnych SMS-ów i kredytów, który czerpią organizatorzy. W zamian proszą o ewentualne przekazanie wpłat na cele charytatywne. Tak między innymi zrobiła działaczka z Rogowa Izabela Szklarzewska-Sakowicz oraz Barbara Zalewska – nominowane w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Choroszczańskie Osobowości

Choroszczanie mogą się poszczycić sukcesami w tym plebiscycie. Dwie osoby z Choroszczy osiągnęły sukcesy za rok 2020. Byli to Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który został Osobowością Roku 2020 Powiatu Białostockiego w kategorii: Polityka, samorządność i społeczność lokalna, oraz Eulalia Rutkowska – ze Stowarzyszenia Chcę Żyć zdobywając III miejsce w województwie podlaskim w kategorii: Działalność społeczna i charytatywna.

Gratulujemy laureatom oraz osobom nominowanym!

na podst. (Kurier Poranny, Choroszcz.pl), fot. mat. org.

Podczas publikacji tego artykułu (19.01.2022, g. 1:03) wszystkie wymienione osoby były w spisie nominowanych na stronie organizatora

Aktualizacja dn. 16.01.2023

1 komentarz do “Plebiscyt Osobowość Roku 2022 ruszył. Wśród nominowanych aż 6 osób związanych z Choroszczą”

Dodaj komentarz