Plac zabaw, o który trzeba zadbać

Zgłosiła się do nas mieszkanka Choroszczy z prośbą o podjęcie tematu zapuszczonych i brudnych ławek na placu zabaw, który znajduje się pomiędzy blokami Powstania Styczniowego 6 i 8, 8A, 8B. Sygnalizowała ten temat w poprzednim roku ale bez odzewu.

Od razu udaliśmy się do Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie której znajduje się wspomniany plac zabaw. Dowiedzieliśmy się, że za utrzymanie tego placu zabaw jest odpowiedzialny Urząd Miejski w Choroszczy i posiada on wszelkie protokoły serwisowe. Faktycznie wszystkie urządzenia znajdujące się na placu zabaw wydają się w być sprawne, nie stwarzające zagrożenia dla dzieci i wystarczy zadbać o ich stronę wizualną – jak wskazuje nasza czytelniczka od momentu powstania nie był odnawiany.

Spółdzielnia zapewniła nas, że przekazała temat do odpowiedzialnego za ten plac zabaw Urzędu Miejskiego.

Liczymy, że szybko uda się zadbać o ten plac zabaw – tym bardziej, że pogoda do spędzania czasu na świeżym powietrzu zaczyna być sprzyjająca. Nie potrzeba przecież dużego nakładu finansowego: do żółtych ławeczek wystarczy myjka wysokociśnieniowa, na pozostałe ławki i ławeczki piknikowe trochę lakierobejcy, a na niektóre urządzenia „zabawowe” trochę kolorowej farby.

W ostateczności jesteśmy my – już w tamtym roku pokazaliśmy, że możemy pomóc w zadbaniu o ławeczki na placu zabaw (PISALIŚMY O TYM TUTAJ)- tutaj także możemy się nimi zająć 🙂

P.S. dziękujemy, że z takimi tematami zwracacie się do nas, od tego jesteśmy!

AKTUALIZACJA 10 MAJA: okazało się, że jednak dwie żółte ławeczki są pod opieką Spółdzielni – po stwierdzeniu tego faktu Spółdzielnia od razu doprowadziła ławki do porządku (napisaliśmy o tym TUTAJ)

Dodaj komentarz