Plac zabaw i boisko w Łyskach

Zgłosił się do nas mieszkaniec Łysek z prośbą o podjęcie tematu bezpieczeństwa na terenie boiska w Łyskach, gdzie znajduje się plac zabaw i pozostała infrastruktura rekreacyjna, z której korzystają mieszkańcy tej miejscowości. 

Podczas gry w piłkę na małym boisku dziecko wpadło na konstrukcje dawnych trybun dużego boiska, które są umiejscowione bezpośrednio za bramką małego boiska. Na szczęście nic poważnego się nie stało, skończyło się na dużym stłuczeniu i obtarciu skóry ale podobne sytuacje mogą wystąpić w przyszłości. Strach pomyśleć co by było gdyby nastąpiło uderzenie np. głową.

Na terenie za budynkiem znajdują się plac zabaw, małe boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, plenerowa siłownia i wiata do sąsiedzkich spotkań. Cała infrastruktura jest sprawna, teren jest zadbany i trawa jest skoszona. „Straszą” jedynie pozostałości po trybunach dużego boiska, które właśnie stwarzają niebezpieczeństwo skaleczenia się o ostre elementy. Jeden element trybun posiada jedynie zainstalowane ławki, pozostałe są w takim stanie jak widać na zdjęciach. Warto zadbać o bezpieczeństwo dzieci i je ukończyć albo w jakiś sposób zabezpieczyć. Oczywiście oprócz tej publikacji przesłaliśmy te informacje do Urzędu Miejskiego w Choroszczy, który jest właścicielem terenu. 

Duże boisko w latach świetności gościło nawet IV ligę. W Łyskach aktualnie nie ma drużyny piłkarskiej ale z dużego boiska korzystają drużyny z innych miejscowości, które grają w Lidze Gminnej. Z boiska też w ramach treningów okazjonalnie korzystają zawodnicy klubu Narew Choroszcz. 

Jak wiemy boiska w Choroszczy są bardzo mocno oblegane, boisko w Łyskach może więc być bardzo dobrą bazą alternatywną do odciążenia boisk w Choroszczy. Warto rozważyć stworzenie tutaj bazy sportowej, tym bardziej że z naszych informacji w budynku nieopodal boiska znajdują się wolne pomieszczenia po dawnym punkcie przedszkolnym, które można zaadoptować na szatnie czy magazynek sprzętu. Same boisko także „wymiarowo” spełnia wymagania dopuszczenia do rozgrywek organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej. 

Dodaj komentarz