pikTOgraMY – projekt Podlaskiego Instytutu Kultury odwiedzi Choroszcz

Rusza projekt Podlaskiego Instytutu Kultury, który ma na celu przygotowanie młodzieży i dzieci do aktywnego odbioru sztuki oraz udziału w życiu kulturalnym. W ramach projektu w Choroszczy odbędą się warsztaty teatralne przeznaczone dzieciom i młodzieży, które będą poprzedzone wystawieniem profesjonalnych sztuk teatralnych.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Piktogramów jest Mikrokosmos. W ramach realizacji projektu odbędą się pokazy spektakli zrealizowane przez teatry Małe Mi i Czrevo. Towarzyszyć im będą warsztaty budowania domków dla owadów, prowadzone przez Pracownię O!POKA. Choroszcz teatry odwiedzą 19 czerwca 2022 roku. Zaprezentowane zostaną spektakle „ Księżycowe Opowieści” teatru Małe Mi oraz „Brzydkie kaczątko” teatru Czrevo.

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

W ramach projektu w Choroszczy od 20 do 26 czerwca w Centrum Kultury odbędą się warsztaty teatralne zwieńczone premierą spektaklu Mikrokosmos. Spektakl ten ruszy w mini objazd. Zaprezentowany zostanie w Topilicu (28 czerwca), Knyszynie (29 czerwca) oraz Supraślu (30 czerwca).

Zapisy na warsztaty ruszają 24 maja 2022 roku (informacje na stornie PIK).

Więcej na tema projektu, miejscach spektakli i warsztatach przeczytacie na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury (link).

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Na podstawie mat. Podlaskiego Instytutu Kultury, graf. Podlaski Instytut Kultury (pikpodlaskie.pl)

Plakat promujący wydarzenie graf. Podlaski Instytut Kultury (pikpodlaskie.pl)

Dodaj komentarz