Piknik Militarny w Ogrodniczkach odwołany

Odwołano jedną z największych imprez w regionie. Piknik Militarny, który co roku w czerwcu odbywał się w Ogrodniczkach ściągał setki rekonstruktorów oraz tysiące miłośników militariów. Podczas niego było można przejechać się wojskowymi pojazdami, obejrzeć rekonstrukcje bitw, zakupić militaria oraz spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Poniżej zamieszczamy oświadczenie organizatorów, które zostało opublikowane na stronie Facebook wydarzenia.

„Drodzy Piknikowicze!!
Z wielkim żalem informujemy, że X Piknik Militarny „Misja Wschód” nie odbędzie się.
Pomimo wszelkich starań i wielkich chęci, musimy zrezygnować z organizacji imprezy.

Kilka słów wyjaśnień.
Do ostatniej chwili czekaliśmy z tą wiadomością, ponieważ mieliśmy nadzieję że się z Wami spotkamy. I tego najbardziej jest nam żal!!

Od miesięcy nasz kraj, ale też i My jako stowarzyszenie „Czemu By Nie” pomagamy Ukrainie. Nasi wspaniali sponsorzy okroili budżety promocyjne po to, żeby wspomagać rodziny Ukraińskie przybywające do naszego kraju. Wojsko, Obrona Terytorialna i wszelkie służby jakie kiedykolwiek nas wspomagały są postawione w stan gotowości co sprawia, że nie będą mogły uczestniczyć w Pikniku. Tym bardziej nie mogą udostępnić sprzętu którym dysponują.

To wszystko sprawia, iż nie możemy przygotować Pikniku tak jak byśmy chcieli.
Z tego miejsca chcielibyśmy ogromnie podziękować wszystkim mieszkańcom wsi Ogrodniczki na czele ze Wspólnotą Gruntową, za chęć przyjęcia nas ponownie na swój teren i okazane wsparcie.
Życzliwość i zaangażowanie tych ludzi jest cudowna i bardzo budująca.
Dziękujemy wszystkim handlowcom i wystawcom którzy byli gotowi wziąć udział w Pikniku.

Przede wszystkim jednak dziękujemy WAM- Rekonstruktorom!!! Zawsze gotowym na wspólną pracę i zabawę.
To dla Was walczyliśmy do ostatniej chwili o Nasz Piknik.
Pozdrawiamy Was i do zobaczenia!!!”

(Misja Wschód, www.facebook.com/piknikmilitarny/)

fot. mat. org.

Dodaj komentarz