Picasso w Choroszczy

Podlascy miłośnicy sztuki Pabla Picassa mają powody do świętowania. Niedawno zakończyła się jego wystawa „Wojna i pokój” i „Los toros” w białostockim ratuszu, już niebawem kolejne prace będą mogli zobaczyć w Choroszczy.

W środę 28 lutego 2024 roku w Choroszczy otworzona zostanie wystawa grafik Pabla Picassa pt „Toros y Toreros” (Byki i toreadorzy). Będzie można zobaczyć na niej grafiki światowej sławy malarza, które powstały na przełomie lat 50 i 60 XX wieku. Kuratorką wystawy jest Katarzyna Magdziak. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (ul. Sienkiewicza 29).

„Pablo Ruiz Picasso (właśc. Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso; ur. 25 października 1881 w Maladze, zm. 8 kwietnia 1973 w Mougins) – hiszpański malarz, rzeźbiarz, rysownik, grafik, ceramik oraz poeta[1], uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. On i Georges Braque są twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem.”

wikipedia.pl

Podczas otwarcia wystawy wystąpią białostockie pasjonatki flamenco z grupy “Luna de plata”. Wystawa jest tworzona przy współpracy galerią Epicentrum Art Gallery. Wystawę można będzie oglądać do 13 marca 2024 roku od 9:00 do 19:00.

Jest to kolejna wystawa artysty światowej klasy, która trafia do Choroszczy. Wcześniej, w 2021 roku w Galerii M-GCKiS można było zobaczyć grafiki Salvadora Dali.

Graf. FB M-GCKiS w Choroszczy (facebook.com/mgckis.choroszcz)

Dodaj komentarz