Parafialne Święto Dziękczynienia

W niedzielę 27 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 11.00 obchodzić będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za opiekę i błogosławieństwo. W parafii funkcjonuje 37 rejonów duszpasterskich, które wybrały swych patronów. Każdy rejon przygotuje 3 osobowe reprezentacje z dowolnymi symbolicznymi darami, które będą niesione w procesji na początku Mszy świętej w porządku alfabetycznym. W tym roku Słowo Boże będzie głosić ks. Marek Gryko –  wieloletni kapelana Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Szczególną atrakcją tegorocznego Święta Dziękczynienia będzie wizyta pojazdu /Sacrotrack/. Jest to swego rodzaju interaktywne muzeum, kino, mobilne centrum kultury. „Jesteśmy przekonani, – twierdzą pomysłodawcy – że treści i atrakcje dostarczone przez SACROTRUCK zjednoczą dwa pokolenia tych, którzy wychowywali się za życia Jana Pawła II oraz tych, którzy znają Papieża Polaka jedynie z opowieści.

Zapraszamy rodziny, grupy przyjaciół, dorosłych, dzieci oraz seniorów. Zachęcamy również do wędrówek Szlakami Papieskimi, by spojrzeć na przyrodę oczami Świętego i nauczyć się odpoczynku w miejscach naznaczonych Jego obecnością”. Pojazd będzie zaparkowany na Błoniach Jana Pawła II w godzinach od 10.00 do 15.00.

Źródło: Parafia w Choroszczy

Dodaj komentarz