PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB – najmniejszy teatr w Polsce zaprasza na spektakl

Teatr Łątek Supraśl – najmniejszy teatr w Polsce zaprasza małych i dużych do wspólnego rozpoczęcia tegorocznej teatralnej podróży. Dnia 21 maja 2023 roku o godzinie 16:00 spektaklem „Pan Maluśkiewicz i Wieloryb” rozpoczyna realizację projektu „Teatr Łątek Supraśl – sezon artystyczny 2023 i nowa premiera w najmniejszym teatrze w Polsce” W ramach zadania od maja do grudnia na supraskiej scenie w Teatrze Łątek wystawionych zostanie 14 sztuk teatralnych dla widzów w różnym wieku, choć głównie dla osób dorosłych. Na scenie poza gospodarzami gościć będą teatry z całej polski.

„Pan Maluśkiewicz i wieloryb”

Inspirowany wierszem Juliana Tuwima oraz obrazami Rene Magritta Nasz główny bohater – Pan Maluśkiewicz chce spełnić swoje największe marzenie – chce zobaczyć wieloryba. Wyrusza w tym celu w największą w swoim życiu podróż. Spektakl jest opowieścią o marzeniach, które pozwalają przezwyciężyć nasze ograniczenia i umożliwiają przekroczenie ram naszego małego świata. Zastosowane w widowisku różne techniki teatru cienia i światła pozwalają wykreować świat malarski, pełen obrazów i kolorów. Naszym przewodnikiem po nim jest sam – Rene Magritte – słynny malarz.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło

Scenografia: Ewa Zemło

Muzyka: Joanna Pensec

Udział w spektaklu jest bezpłatny. Osoby chcące wziąć w nim udział muszą dokonać rezerwacji pod numerem telefonu 503728429. Jest tam tylko 10 miejsc! Wszakże to najmniejszy teatr w Polsce. Teatr mieści się przy ulicy posterunkowej 1 w Supraślu.

Spektakl „Pan Maluśkiewicz i Wieloryb” wystawiany jest w ramach projektu „Teatr Łątek Supraśl – sezon artystyczny 2023 i nowa premiera w najmniejszym teatrze w Polsce”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

mat. Teatr Łątek Supraśl

Dodaj komentarz