Pamięć zamknięta w… cmentarzu? – nietypowa wystawa w Wasilkowie

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyna Ostaszewskiej, Agnieszki i Tomasza Stando oraz Moniki Wojniak, który odbędzie się 13 lipca o godzinie 18:00 w placówce instytucji (Żurawia 13). W czasie spotkania będzie miała miejsce moderowana dyskusja z artystami.

Punktem wspólnym interdyscyplinarnej wystawy „Wieczność/Eternity” jest przewijający się we wszystkich dziełach motyw cmentarza jako miejsca wiecznego spoczynku, przywodzącego na myśl rodzinne strony, a także spokój i zadumę towarzyszące kontemplacji. Inspiracja pięknem oraz tajemnicą tego szczególnego tworu człowieka posłużyła do stworzenia wyjątkowej kompozycji na pograniczu litografii i fotografii kolorowej. Wystawa jest także wynikiem przyjaźni artystów oraz tak samo silnej pasji. Każdy z nich uznaje sztukę za jedną najważniejszych wartości w życiu. Są z nią związani od wczesnych lat dzieciństwa. Na miejsce dzielenia się z ludźmi swoją wizją sztuki wybrali Wasilków, ponieważ darzą to miasto szczególnym uczuciem. Czują silne więzi z podlaską ziemią, do której miłość została im przekazana przez bliskich. Dlatego też wystawa ta jest dla nich ważnym projektem, jakim pragną się podzielić z mieszkańcami.

Katarzyna Ostaszewska – pasjonatka fotografii i malarstwa; czasami upublicznia swoje prace, które wówczas można zobaczyć w Lens Culture  i London Art On The Commons Picture.

Agnieszka Stando – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; zawodowo zajmuje się ilustracją, projektowaniem książek i plakatów, oraz rysunkiem, malarstwem i fotografią; pracuje w studiu fotograficznym w Londynie.

Tomasz Stando – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; w 1986 uhonorowany Grantem Fundacji Pollok – Krasner (Nowy Jork); jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Monika Anna Wojniak – absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu oraz Akademii Teatralnej w Warszawie, wydziału Lalkarskiego w Białymstoku; pracująca w Pracowni Plastycznej w Białostockim Teatrze Lalek.

mat. org.

 

Dodaj komentarz