“Ostatnie takie kino” – premiera filmu i kawiarnia artystyczna w Centrum Kultury i Sportu

W piątek 3 marca 2023 roku odbędzie niezwykłe spotkanie z artystami i miłośnikami starego kina. Spotkanie zorganizowane zostało z myślą o miłośnikach sztuki filmowej oraz historii kina na Podlasiu. Gośćmi spotkania będą trzej wyjątkowi artyści: Tomasz Brański, białostocki rysownik, Zdzisław Konopko, kinooperator dawnego kina Zdrowie w Choroszczy oraz Kamil Śleszyński, białostocki fotograf. To właśnie oni opowiedzą o swojej drodze artystycznej oraz zawodowej, a także o starym kinie, które przyciągało publiczność jeszcze przed erą cyfrowych produkcji filmowych.

Podczas spotkania zobaczymy krótkometrażowy film autorstwa Kamila Śleszyńskiego, zatytułowany „Ostatnie takie kino”. Produkcja ta powstała w ramach praktyk zawodowych i opowiada historię pana Zdzisława Konopki, który po latach wraca do kina Zdrowie w Choroszczy, gdzie kiedyś pracował jako kinooperator. Film pokazuje nie tylko piękno sztuki filmowej, ale przede wszystkim pasję i marzenia człowieka, który po latach wspomina swoje niezapomniane chwile spędzone w kinie.

W trakcie spotkania będzie także możliwość zwiedzenia wystawy Tomasza Brańskiego. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć prace jednego z najbardziej znanych podlaskich rysowników.

Spotkanie „Artyści starego kina” odbędzie się 3 marca 2023 roku o godzinie 18:00 w auli Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

graf. M-GCKiS (kultura.choroszcz.pl)

plakat promujący wydarzenie (kultura.choroszcz.pl)

Dodaj komentarz