Ostatni przystanek – wystawa fotografii Piotra Niedźwiedzia

Od 19 stycznia do 10 lutego 2023 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy gościć będzie wystawa fotograficzna „Ostatni przystanek” autorstwa białostockiego fotografa Piotra Niedźwiedzia. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie Fotografie, wykonane współcześnie, będące próbą odtworzenia wspomnień z lat 80-tych XX wieku, gdy na dworcu spędzał dużo czasu czekając na autobusy powrotne.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (ul. Sienkiewicza 29).

Po wernisażu o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Michała Czarnieckiego – śpiewającego gitarzysty, laureata konkursów poezji śpiewanej.

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00.

Kilka słów o wystawie od autora fotografii:

Białystok, lata osiemdziesiąte. Dziecko z prowincji jedzie do miasta. Podróżuje, oczywiście, PKS-em. Wysiada na dworcu, który jest nie tylko miejscem w Białymstoku charakterystycznym i natychmiast rozpoznawalnym. Jest miejscem pierwszego kontaktu z miastem. Z dworca nasz podróżny udaje się do centrum, gdzie wreszcie dociera do domu towarowego Central. Można tam kupić wszystko. W latach 80. Central jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla młodego chłopca. Zapada w pamięć. Po zakupach czas na zabawę i miejskie atrakcje, czyli karuzelę i teatr lalek. Jest na nim Pinokio, symbolizujący przecież małego chłopca.

Którym byłem.

Właściwie jest to opowieść o mnie.

W pewnym momencie mojego życia dużo czasu spędzałem na dworcu i jego okolicach, czekając na autobus. Podobną trasę przemierzałem prawie codziennie.

Fotografie, wykonane współcześnie w okresie około pięciu lat, są moją próbą odtworzenia tych wspomnień.

Piotr Niedźwiedź – biogram

Mieszka na Podlasiu od urodzenia. Artysta fotograf, pasjonat starych technik fotograficznych, fotograf dokumentalista, muzyczno-koncertowy. Przygodę z fotografią zaczął na tyle wcześnie, że pierwsze zdjęcia robił analogowo. Teraz fotografuje również cyfrowo, ale miłość do filmu i papieru mu pozostała.”

źródło: MGCKiS w Choroszczy (kultura.choroszcz.pl)

 

plakat: M-GCKiS w Choroszczy (kultura.choroszcz.pl)

Dodaj komentarz