OSP Pańki ma 75 lat

OSP Pańki w gminie Choroszcz świętowała potrójnie: 75 lat dzielnej służby, otrzymanie wozu z PSP i otwarcie nowej strażnicy. Serdeczne gratulacji dzielnym i pracowitym strażakom złożył w imieniu całego zarządu powiatu druh Jan Gradkowski – samorządowiec i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Mówił: – To wspaniałe, że jest tu dziś razem z nami „narybek”, drużyna młodzieżowa, czwarte pokolenie strażaków z Paniek. Natomiast starosta Jan Bolesław Perkowski gratulował w liście do druhów zaangażowania w stały i owocny rozwój jednostki.

Piękne wydarzenie rozpoczęła msza św. polowa celebrowana przez ks. Wojciecha Kraśnickiego z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Konowałach. Następnie odbył się uroczysty apel z wręczeniem odznaczeń. 

Nie szczędzono pochwał jednostce i całej społeczności, która od dekady pracowicie wzmacniała nie tylko swe szeregi, ale i zadbała o bardzo dobry wóz i świetną strażnicę. Klucz do strażnicy Andrzejowi Kościuczykowi prezesowi OSP Pańki przekazał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Druhny i druhowie otrzymali od licznie przybyłych gości – w tym od przedstawiciela ministra Dariusza Piątkowskiego liczne wyrazy szacunku i podziwu dla pracy, jaką włożyli w modernizację jednostki.

Źródło i zdjęcia: Powiat Białostocki

Dodaj komentarz