Od przyszłego tygodnia zamknięta zostanie choroszczańska biblioteka – rusza remont.

Od 20 marca 2023 roku Biblioteka Publiczna w Choroszczy będzie nieczynna do odwołania. Brak płynności w dostępie do pełnego księgozbioru choroszczańskiej placówki jest spowodowany rozpoczętymi pracami remontowymi. Jak komunikuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy we wpise z dnia. 15 marca 2023 terminy oddania książek na czas wyłączenia biblioteki nie będą obowiązywać. Podczas zamknięcia ma zostać wykonana inwentaryzacja zbiorów. Biblioteka będzie czynna w czwartek (16.03) do 18:00 oraz w piątek (17:03) do 16:00. Aktualnie nie ma zastępczej formy działania biblioteki, ale trwają prace, które mają rozwiązać ten problem. Filia w Klepaczach ma działać bez zmian, tj. w poniedziałki od 10:00 do 18:00.

O remont budynku zabiegano od wielu lat. To dobra wiadomość że ruszają prace remontowe. Remont odbywa się dzięki dotacjom unijnym. Pierwsze środki na realizację uzyskano już w 2020 roku. Umowę na przekazane środków na ten cel podpisano na początku roku 2021. W związku procedurami prace nie mogły odbyć się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Ponownie dofinansowanie uzyskano w 2022 roku. Koniec prac jest jest przewidziany na jesień 2023 roku. Mamy nadzieję, że biblioteka zacznie działać szybciej.

Projekt obejmuje dwa pomieszczenia biblioteczne na pierwszej kondygnacji (biblioteka I oraz biblioteka II), pomieszczenie gospodarcze, socjalne oraz korytarz na drugiej kondygnacji budynku. W ramach prac rozbiórkowych, wykończeniowych oraz renowacyjnych zostaną wykonane instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne.

Źródło. LGD Narew (http://stowarzyszenienarew.org.pl), Urząd Marszałkowski (podlaskie.eu),

FB M-GCKiS (facebook.com/mgckis.choroszcz)

Dodaj komentarz