Od poniedziałku „orlik” będzie zamknięty – przejdzie remont

Od poniedziałku 26 czerwca zamknięty będzie choroszczański „ORLIK”. Boisko czeka gruntowny remont. Zostanie poprawiony drenaż, wyprofilowanie, pojawią się też nowe bramki, a co najważniejsze boisko zyska nową syntetyczną murawę. 

Obecne boisko powstało w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012. Otwarcie boiska miało miejsce w 2011 roku, także cieszy fakt, że po tych 12 latach nasz orlik, który był jednym z najbardziej użytkowanych w regionie zostanie odnowiony. 

Planowane zakończenie prac to najpóźniej do listopada, więc nadchodzący weekend jest ostatnim dzwonkiem aby pożegnać się z boiskiem. Koszt inwestycji to ok. 610 tyś zł, z czego ok. 200 tyś zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje boisko – Orlik 2012” – Edycja 2022 – pozostała część pochodzi z budżetu Gminy Choroszcz. Prace wykona firma EVERSPORT Sp. z o.o. z Warszawy, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym. 

Burmistrz Choroszczy w tekście na stronie Urzędu Miejskiego w Choroszczy stwierdził: „… nasi sportowcy i inni użytkownicy będą mogli korzystać z „Orlika” w jeszcze większym spektrum zajęć i aktywności niż dotychczas”. Jesteśmy ciekawi czy na „orliku” pojawią się jakieś nowe urządzenia, dzięki którym będzie większa możliwość rekreacji” – zapytaliśmy o to Urząd, uzupełnimy tekst gdy otrzymamy odpowiedź. 

Źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

Dodaj komentarz