Obchody Święta Wojska Polskiego

W poniedziałek 15 sierpnia na Rynku 11 Listopada w Choroszczy odbyły się gminne obchody Święta Wojska Polskiego. Tradycyjnie wzięli w nich udział mieszkańcy, organizacje społeczne. Wzięła w nich udział też nasza Horyzontowa delegacja.
 
Obchody rozpoczęła uroczysta Mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji publicznych gminy Choroszcz. Tradycyjnie nie zabrakło również delegacji organizacji pozarządowych, wspólnot oraz poczt sztandarowych. Wśród nich były poczty: jednostek OSP z Barszczewa, Choroszczy i Pańk, Rady Parafialnej oraz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Uroczystości odbyły się nie jak zazwyczaj na Szubienicy, a na Rynku 11 Listopada. Podczas nich odczytano Apel Poległych, Józef Waczyński – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy podzielił się z zebranymi refleksją historyczną, zaś delegacje złożyły wieńce i znicze pamięci pod pomnikiem wzniesionym Obywatelom poległym w w walkach za Ojczyznę, który znajduje się na choroszczańskim rynku.
 
Podczas tradycyjnego odczytu delegacji nastąpiła pomyłka, naszą Redakcję nazwano Przedstawicielami Mieszkańców Choroszczy. Tak, mieszkamy tu, przedstawiamy sprawy mieszkańców i o nich piszemy. Przy kolejnych tęgo typu uroczystościach mamy nadzieję, że nazwa Horyzonty Choroszczy będzie obecna wśród nazw innych grup i stowarzyszeń, które działają w naszej Gminie.
 
Po zakończeniu obchodów na Rynku udaliśmy się wraz z delegacją Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy na „Szubienicę” – tradycyjne miejsce obchodów Święta Wojska Polskiego, które zapoczątkował ś.p. Jan Adamski, oraz na inne miejsca pamięci poległych żołnierzy.
 

fot. Tomasz Adamski/TPCh

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZEJ STRONIE NA FACEBOOK’U – KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz