Obchody 105 lat POW w Choroszczy

W tym roku przypada 105. rocznica powstania Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej. Obchody  zostaną zainaugurowane w piątek 7 października: w Szkole Podstawowej w Choroszczy o godz. 11:50 odbędzie się  otwarcie wystawy pt. „Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy” oraz okolicznościowe spotkanie z młodzieżą szkolną.

Główne uroczystości planowane są w niedzielę 9 października. O godz. 12:15 w Choroszczańskim Kościele odbędzie się Msza Święta, następnie uroczyste złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy odbędzie się przy Pomniku POW, u zbiegu ulic Lipowej i H. Sienkiewicza.

Po uroczystościach przy pomniku w  Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu będzie miała miejsca XXIII Kawiarenka Historyczna pn. „Bohaterowie sprzed stu lat”, odbędzie się debata historyczna nawiązująca do udziału mieszkańców Choroszczy i okolic w dziele odzyskania niepodległości.

W programie przewidziano prezentację książki pt.: „Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy” (wydanie II, uzupełnione). Odbędzie się również okolicznościowy pokaz wystawienniczy, na który złożą się dwie ekspozycje: „Podlascy twórcy niepodległości Polski” i „POW w zbiorach Jana Adamskiego”.

Organizatorami wydarzeń są: Gmina Choroszcz, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy oraz Fundacja Pole Kultury.

Źródło: Na podstawie materiałów ze strony M-GCKiS w Choroszczy

Dodaj komentarz