Nowa książka ,,Jan Klemens Branicki – splendor i miraż”

W dniach od 13 do 15 października 2021 r. Muzeum Podlaskie w Białymstoku we współpracy z Instytutem Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk zorganizowało pierwszą konferencję naukową z cyklu Symposium Branicianum o tytule Jan Klemens Branicki – splendor i miraż.

W trakcie trzydniowego spotkania historycy dziejów politycznych, sztuki, kultury i religii zaprezentowali efekty swoich najnowszych badań dotyczących aktywności Jana Klemensa Branickiego na polu politycznym, wojskowym, społecznym i kulturalnym.

Pokonferencyjna publikacja pt. Jan Klemens Branicki – splendor i miraż, jest swoistym kompendium wiedzy na temat „Najrządniejszego w Polsce magnata” i jego rodu. Należy zaakcentować, iż szerokie spectrum poruszonych zagadnień pozwala czytelnikowi zapoznać się nie tylko z samą postacią Jana Klemensa Branickiego, lecz także szerzej zgłębić i przybliżyć epokę XVIII w.

Promocja publikacji konferencyjnej ,,Jan Klemens Branicki – splendor i miraż” pod redakcją dr. Adama Danilczyka i dr. Waldemara F. Wilczewskiego odbędzie się w środę 15 lutego o godz. 17.00 w białostockim Ratuszu (Rynek Kościuszki 10)

Książkę zakupić będzie można w kasie muzeum.

Cykl Symposium Branicianum został zorganizowany w związku z 250. rocznicą śmierci Hetmana.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zadanie „Jan Klemens Branicki – 250. rocznica śmierci Hetmana”

 

Dodaj komentarz