Noc Muzeów w Choroszczy

W całej Polsce 14 maja 2022 roku odbywa się Noc Muzeów. Podczas tego dnia muzea oraz placówki kulturalne otwarte są do późnych godzin nocnych. Wstęp do nich wówczas jest bezpłatny. Odwiedzającym jest przygotowywanych wiele atrakcji takich jak warsztaty, pokazy, wystawy czasowe, projekcje, przedstawienia, spacery z przewodnikiem, otwarcia niedostępnych miejsc.

Muzeum Podlaskie w tym roku przygotowało szereg atrakcji dla osób, które będą chciały wziąć udział w Nocy Muzeów. W jego skład wchodzi znajdujące się w Choroszczy Muzeum Wnętrz Pałacowych nazywane przez Choroszczan Pałacykiem Branickich. Przygotowało ono następujące atrakcje:

W godzinach 18.00 – 22.00 będzie można bezpłatnie obejrzeć wystawę stałą Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

O godzinie 21.00 rozpocznie się wieczorny spacer po parku z przewodnikiem.

Ponadto będzie można zrobić sobie zdjęcie z monidłami z Janem Klemensem i Izabelą Branickimi.

Organizatorzy zapraszają odwiedzających do tropienia „Muzealnego chochlika”, który zostawił na ekspozycji obiekty, które nie powinny się na niej znaleźć. Znalazcy wszystkich „fałszywych eksponatów” otrzymają upominki w postaci wydawnictwa lub muzealnych gadżetów.

Inne instytucje kultury z Choroszczy jeszcze nie podały do publicznej wiadomości czy wzorem lat ubiegłych coś zaoferują z okazji Nocy Muzeów. Jeżeli informacje te się pojawią, to niezwłocznie napiszemy o tym kolejny artykuł.

Dodaj komentarz