Noc Muzeów w Choroszczy

Dnia 14 maja 2022 roku w całej Polsce Muzea i inne instytucje kultury w godzinach popołudniowych i wieczornych otworzyły swoje wnętrza dla odwiedzających. Wszystko z okazji 12. edycji Nocy Muzeów. W tym dniu wstęp do nich jest bezpłatny. Odwiedzający mogą korzystać z wielu atrakcji warsztatów, pokazów, wystaw czasowych i stałych, spacerów z przewodnikiem po trasach, które nie są w codziennej ofercie oraz wielu innych.

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy jak co roku włączyło się do akcji. Poza bezpłatnym zwiedzaniem ekspozycji stałej przybyli mogli zagrać w grę, która polegała na odnajdywaniu przedmiotów, które nie pasują do ekspozycji. Nasza redakcja znalazła wszystkie, a nawet jeszcze więcej. Dla znalazców wszystkich 6 eksponatów przy wyjściu wręczano upominki. Najmłodsi mogli skorzystać z monideł ustawionych na wyspie, które przedstawiały Jana Klemensa i Izabelę Branickich.

Wieczorem odbył się spacer po parku z przewodnikiem. Anna Dąbrowska – Kierownik Muzeum zabrała spacerowiczów w podróż opowiadając o historii parku od dnia założenia do czasów dzisiejszych. Zebrani przechodzili przez mostki, odwiedzili Altanę (często nazywane przez choroszczan Górką Miłości), z której podziwiali widok na pałac i kościół. W drodze powrotnej spacerowicze przeszli wzdłuż Horodnianki by wrócić przed Pałac, który był specjalnie oświetlony z okazji Nocy Muzeów.

Muzeum Wnętrz Pałacowych to oddział Muzeum Podlaskiego. czynne jest dla zwiedzających codziennie (oprócz poniedziałków i dni świątecznych) od 10.00 do 17.00 (wtorek – niedziela). Ostatnie wejście zwiedzających na wystawy odbywa się na 45 min. przed zamknięciem muzeum. W środy wstęp na wystawy stałe i czasowe jest bezpłatny. Zapraszamy do odwiedzania tego miejsca nie tylko podczas Nocy Muzeów.

Dodaj komentarz