Nie będzie przedszkola w Rogowie. Pojawi się w innym miejscu

Podczas XXXIV Sesji Rady Miejskiej w Choroszczy, która odbyła się 27 kwietnia 2022 roku podczas wolnych wniosków Radna Anna Barbara Aponowicz zapytała Burmistrza Choroszczy o sprawę adaptacji budynku szkoły w Rogowie na przedszkole.

Burmistrz Choroszczy poinformował, że przedszkola w Rogowie nie będzie. Zapowiedział, że być może dzieci, które nie znalazły miejsca w przedszkolu, będą chodzić do budynku w małej szkole. Taki oddział należałby do Przedszkola w Choroszczy. Pod uwagę są brane też inne rozwiązania. Lokacja w szkole nie jest przesądzona. Wedle zapowiedzi Burmistrza Choroszczy rodzice dzieci, które się nie dostały do przedszkola otrzymają listownie propozycję lokacji. Ma to się stać w tym lub przyszłym tygodniu .

Chodzi o prawie 50 dzieci, które nie dostały się do przedszkoli samorządowych w Choroszczy i Barszczowie podczas rekrutacji. Aktualnie na terenie gminy brakuje fizycznie miejsca, gdzie mogłyby one zostać objęte edukacją wczesnoszkolną.

Dyskusja na temat adaptacji budynku szkoły w Rogowie rozgorzała po naszej publikacji w dniu 15 kwietnia 2022 roku. W związku z wieloma pytaniami naszych czytelników jeszcze tego samego dnia wysłaliśmy maila z pytaniami o sprawę do Rzecznika prasowego Burmistrza Choroszczy Urszuli Glińskiej. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy do dnia publikacji tego artykułu.

Dodaj komentarz