Nazywam się Miliard – zatańcz przeciw przemocy wobec kobiet

Jak co roku na całym świecie odbędzie się akcja One Billion Rising (Nazywa się Miliard). Ma ona na celu zwrócenie uwagi na łamane prawa kobiet. Akcja ta polega na wspólnym tańcu. Osoby chcące wziąć udział w akcji, będą mogły to zrobić w Wasilkowie i Białymstoku.

Ogólnoświatowa akcja One Billion Rising (Nazywam się miliard) ma na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu jaką jest przemoc seksualna wobec kobiet oraz na pokazaniu ofiarom przemocy, że mogą liczyć na wsparcie.

Formę protestu stanowi TANIEC… Dlaczego? Bo to właśnie w tańcu mamy kontrolę na swoimi ciałami. To właśnie w tańcu czujemy się w pełni wolne i niezależne. I w końcu to właśnie poprzez taniec możemy wyrazić szeroki wachlarz emocji – od radości i szczęścia po złość, agresję, smutek czy niemoc.

Kampania społeczna „Nazywam się Miliard” ma charakter otwarty i jest kierowana nie tylko do kobiet, ale również do mężczyzn. Udział w niej mogą wziąć wszyscy zainteresowani. W tym roku na osoby, które chcą się włączyć do akcji mogą zrobić to 14 lutego w Wasilkowie oraz w sobotę 17 lutego w Białymstoku.

W Wasilkowie akcja rozpocznie się na terenie rekreacyjnym Cypel (teren przed mostem przy wjeździe do Wasilkowa od strony Białegostoku) o godz. 18:00.

Wasilków – wydarzenie na Facebooku

W Białymstoku odbędzie się główna akcja w naszym województwie. O godzinie 11:00 na Rynku Kościuszki pod napisem #Białystok odbędzie się wspólny taniec. Po nim (około 11:40) w Nie Teatrze będzie miała miejsce debata i warsztaty pod nazwą „Własna Wolność”.

Debata i warsztaty ”Własna WOLNOŚĆ”
Jak dbać o wolność twoją, moją i nasze wspólne szczęście?
prowadzenie: Artur Brzeziński

12.30 ”Własna WOLNOŚĆ” – debata
13.00 warsztaty „Jak dbać o swoją wewnętrzną wolność ” Wioletta Kujawa-Brzezińska, Artur Brzeziński

Zapisy na warsztaty prosimy kierować drogą mailową na adres: kontakt@pswf.pl w tytule prosimy wpisać: WARSZTATY OBR 2024 Ilość miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia: 15.02.2024

Białystok – wydarzenie na Facebooku

Osoby, które chcą wziąć udział mogą nauczyć się choreografii na z poniższych filmów:

Horografia

Teledysk

Organizatorami akcji są Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu,

PARTNERZY: MIASTO BIAŁYSTOK, INTEGRA, STUDIO FENIKS

fot. Magdalena Ławreszuk (źródło: FB Katarzyna Duda-Charko)

Dodaj komentarz