Najlepsza w Polsce! Karolina Czarniecka nauczycielką roku!

Niedawno pisaliśmy o sukcesie choroszczanki Karoliny Czarnieckiej, która została nauczycielką roku Województwa Podlaskiego. W środę 20 grudnia 2024 zakończył się plebiscyt „Nauczyciel Roku 2023”. Karolina Czarniecka wygrała go bezkonkurencyjnie osiągając pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Brzegowa-Florek pracująca w liceum w Rzeszowie, zaś na 3 miejscu uczący w Zamościu Krzysztof Dobek.

Karolina Czarniecka na co dzień pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. Została laureatką Plebiscytu Edukacyjnego Kuriera Porannego w kategorii Najlepszy Nauczyciel Roku 2023 w kategorii szkoły ponadpodstawowe. W etapie Wojewódzkim otrzymała 613 głosów zostawiając daleko w tyle innych kandydatów i kandydatki (druga osoba miała 234 głosy), w etapie ogólnopolskim 1600 głosów (kolejna osoba miała ich (1109).

Karolina Czarniecka przez kilka lat pracowała w choroszczańskim gimnazjum. Uczniowie docenili ją przyznając jej nagrodę uczniów w kategorii Nauczyciel Roku 2012/2013 oraz 2013/2014. Przygotowywała również wielu olimpijczyków przedmiotowych. Dziś naucza w białostockim III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wiosną w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala, w której wezmą udział zwycięzcy plebiscytu ze wszystkich województw. Cieszymy się, że wśród mieszkańców Choroszczy są tak utalentowane osoby.

Gratujemy kolejnego sukcesu!

Niebawem na naszej stronie pojawi się wywiad z Karoliną Czarniecką.

Fot. III LO w Białymstoku (3lo.bialystok.pl)

Dodaj komentarz