Nabór do Chórku Dziecięcego

W czwartek 8 września 2022 roku o godzinie 17:00 odbędzie się próba Chórku Dziecięcego działającego w choroszczańskiej parafii. Dzieci, które chciałyby dołączyć do Chórku mogą zapisać się przychodząc na próbę. Odbędzie się ona w Kaplicy Dominikańskiej. Chórek Parafialny prowadzi organista Łukasz Olechno.

Udział w Chórku to nie tylko modlitwa poprzez śpiew i działanie dla dobra wspólnoty To również edukacja muzyczna i nauka śpiewu pod okiem profesjonalnego muzyka i chórmistrza. Udział w Chórku jest bezpłatny.

Łukasz Olechno – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku w klasie organów Marii Terleckiej. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. W 2010 roku ukończył muzykę kościelną, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Laureat I miejsca w Konkursie Młodych Chórmistrzów 2010 w Białymstoku. Od 2007 roku pełni funkcję organisty w parafii choroszczańskiej. Jest dyrygentem męskiego zespołu „Schola Gregoriana Sancti Dominici”. Współzałożyciel i członek zespołu wokalnego Cantamen. Od roku 2012 członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych oraz członek Komisji ds. Muzyki Kościelnej Archidiecezji Białostockiej. W latach 2017 – 2021 korepetytor Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Dodaj komentarz